Zlatonka

Vyrábím takové speciální pohlednice a prodávám je na dobírku a chci se zeptat…

…pokud se mi líbí nějaký obrázek, třeba z obalu od dětské čokolády, můžu ho na ty pohlednice použít, když to potom budu prodávat?? Když ten obrázek není moje vlastní dílo?? Třeba mám už dva roky schované obrázky z velikonočním zajíčkem, chtěla bych ho přenést na ty moje pohlednice ale nevím pokud to budu prodávat, tak abych nemusela pak platit někde nějakou pokutu, poradte mi..

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Tak na tohle si dejte velký pozor. Pokud na to někdo přijde, může z toho být velká pokuta za porušení autorských práv. Zejména zmíněný obal z dětské čokolády bude určitě draze licencován.
Zkusit to můžete, jste-li odvážná, ale náhoda je blbec a svět je malý 🙂

Další odpovědi
Hlada

Toto v žádném prípadě nedělejte!! Je to nepochybně porušení autorských práv a pokuty za to jsou neúměrné způsobené škodě. Obrázky můžete publikovat jen se svolením autora. Také tvrdím, že náhoda je blbec. Namalujte si vlastní nebo požádejte autora o svolení.