láďa1

Vyrábí se vysílačka pro osobní potřebu s dosahem 15–20 km?

v e-shopu jsem vyděl dosah jen do 8–10 km.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

nejdelší co jsem viděl je tohle:
http://www.al­za.cz/sencor-smr-600-twin-d246131.htm

ale i tak stačí překážka v cestě – dům, zeď – a dosah může být klidně jen 500 metrů. všechno závisí na výkonu zesilovače, délce kmitočtu a anténě, který u ručních vysílaček není takový jako u stacionárních ale i tak tak je omezení (např. u pásma CB max. 4 watty) …

na vyšší výkony a jiné frekvence, než které si našel v eshopu je potřeba licence a zkoušky