Hasič Rick

Vyrábí ještě nějaká automobilka auta typu Dacia Logan MCV?

Máme Dacii v kombi, rok výroby 2008, ale už pomalu odchází, plechy hnijí, motor má tak ještě rok (nutno podotknout, že auto bylo často dost zatížené a najelo přes 100 000 km), jenže kromě Lady Largus nemůžeme nic stejného a nového sehnat a ten žigul se prodává jen v zemích bývalého SSSR. Kdo tohle auto vlastní, dobře ví proč tohle píšu. Všechna auta mají páté dveře jednotné a odklápění nahoru, Dacia dvojité a do stran, k tomu 7 sedadel, z toho když se 2 vytáhnou, prostoru je tam na spaní pro 2 lidi. Vyrábí tohle auto v licenci nějaká jiná automobilka? Moc děkuju.

Nejlepší odpověď
Kepler

V licenci asi těžko, samotná Dacia je licence Renaultu. Ale můj syn je naprosto unešený ze Seatu Alhambra a když jsem si ten kočár prohlídl, dal jsem mu zapravdu. Neskutečně prostorné a pohodlné, spousta vychytávek. Třeba druhé dveře posuvné – super!

Další odpovědi
Ušel ventil

Každé druhé MPV má kufr větší než Logan , a že by byl po 100 000 km v háji ? To je blbost .WV Sharan ,Seat Alhambra,Ford C max ,Citroen Grand C4 Picasso a 100 dalších – ale to bude asi jiná cenová kategorie , a tam pasuje jen Dacia Dokker a Lodgy nebo už zminovaný Logan kombi .

mosoj

Vždyť se kombi dále vyrábí a za velmi přijatelné ceny.
https://www.da­cia.cz/vozy/mo­delova-rada/novy-logan-mcv/konfigura­tor.html#confi­gure/A

100 000 km je málo. Motor by určitě najede více. Musí ovšem dostat základní předepsanou údržbu.
Karoserie nebyly pozinkované , koroze by odpovídala. Jak v současné době, nevím.
O auta je velký zájem a čeká se na ně cca 1/2 roku.