Avatar uživatele
anonym

Vyráběli jste si podomácku periskop?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Drap, gagaga před 3602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Jako kluk. Tehdy to snad byla nutnost. Bez periskopu člověk nic neznamenal. Bylo pár let po válce

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
emamamisu

ve fyzice nám byl uložen takový úkol. s ubývajícím domácím kutilstvím si myslím, že je tento úkol pro většinu žáků takřka nemožný. úkol jsem odevzdala, ale vyrobil mi ho strýc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Ano, ale nevyráběl jsem ho já. Dodnes na to vzpomínám, byla to skvělá věc. Ještě si dnes pamatuji, jak vypadal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jistěže – několikero…
Od papírového po poměrně bytelný překližkový – jak chceš při ´bojovkách´ dobře vidět a přitom nebýt vidět, pokud máš omezené možnosti maskování?
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Jo, dělal jsem ho jako kluk. Desky ze sololitu, cca půl metru dlouhý a na koncích taková ta klasická zrcátka. Uchytil jsem je přes gumičky. Ty stěny jsem k sobě přitloukl hřebíky a jak je ten sololit tenký, tak spousta těch hřebíků vylezla. a byla vevnitř vidět. Pak jsem to vylepšil, že jsem z toho sololitu nechal udělat delší, cca metr a předtím jsem to řezal ručně a podruhé jsem si to nechal uříznout na cirkulárce. I metodu spojení jsem zvolil jinou, tentokrát lepení. Výsledek ale dobrý nebyl, protože ten periskop už byl moc dlouhý a nebylo v něm již moc vidět. Takže tak. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jinsun

ano
Doplňuji:
btw, píše se po domácku ;)

Upravil/a: jinsun

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

jinsun, začáteční písmeno se píše velké a pokud jde o příslovce, tak já to mám správně.

před 3602 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek