Zacheus

Vypustili v pripjaťských panelácích po vystěhování jejich obyvatel vodu z topení, nebo nechali mráz roztrhat trubky?

Odpovědi
autacek

Myslím, že se v momentě havárie, kdy si v elektrárně neporadili ani s těžkou vodou, vodu v radiátorech nikdo neřešil. Na začátku šlo o spěšnou evakuaci, že se tam nikdo již nevrátí, si v daný moment většina nepřipouštěla.

Emefej

Myslím, že tohle vůbec neřešili. Prioritní bylo dostat lidi pryč, voda v topení byla podružná záležitost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

autacek > v černobylské elektrárně používali těžkou vodu?

autacek

technicky ne, básnicky ano
https://dafil­ms.cz/film/2192-tezka-voda-film-pro-cernobyl