WhiteCrow

Vypovídá nespolečenskost něco o inteligenci člověka?

Četl jsem, že některá zvířata (třeba kočky) jsou nespolečenská, protože mají málo šedé kůry mozkové, dá se něco podobného říci i o nespolečenském, zamlklém člověku?

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka zde již několikrát byla. Je totiž několik druhů inteligence. – uvádí se až osm.

htps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-inteligence-vrozena-nebo-z-vetsiny-ovlivnitelna

Ano vypoviídá. Jedním druhem inteligence je totiž emoční inteligence.

"Když se poprvé objevil termín emoční inteligence, přišlo se současně na zajímavou věc – průměrně inteligentní lidé mají vyšší emoční inteligenci (EQ) než lidé nadprůměrně inteligentní (ti s vysokým IQ).

Tato anomálie zcela překroutila dosavadní předpoklad, že vysoké IQ je jediným zdrojem úspěchu.

Emoční inteligence se těžko definuje – jde totiž o všechno to, co ovlivňuje, jak zvládáme své chování, a co formuje naše osobní rozhodnutí. –

Pokud tento pojem neznáte, pročtěte si odkaz

http://www.for­bes.cz/18-znameni-ze-mate-vysokou-emocni-inteligenci-a-proc-je-to-dobre/

Nespolečenskost vypovídá o nedostatku tzv. emoční inteligence..

Nezáleží na tom, zda jste extrovert či introvert, ale na tom, jak působíte na lidi., zda se o ně zajímáte.

Jak zjistíte, emoční inteligence , souvisí s určitou výší IQ. Neexistuje rovnítko.

Další odpovědi
Drap

Ne, nedá. Každá „nespolečenskost“ může mít jiné příčiny. I člověk málo komunikativní, který se nerad stýká s ostatní společností, může být vysoce inteligentní.Pouze to něco napovídá o emoční inteligenci. Inteligence se dělí asi na 10 druhů.

Kepler

S inteligencí a množstvím šedé kůry to nemá nic společného. U člověka se jedná jen o jeho založení (introvert – extrovert) u zvířat o způsobu života. Například všechny kočkovité šelmy jsou samotáři – s jedinou výjimkou: lvi žijí ve smečkách.