omina

Vypovězené povinné ručení

Zároveň s výpovědí mi vypočítali výši úhrady k uvedenému dni 5.12.09, kterou jsem ihned zaplatila. Budou slyšet na další měsíc pojštění? Byl bezškodný.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bez dalších upřesnění nelze odpovědět. 5.12. byla dána výpověď nebo skončilo pojištění?

Další odpovědi
mosoj

To auto jste ten měsíc pojištěné neměla a za to jste dostala pokutu od KP.
Pro bonus se zohledňuje bezeškodní průběh pojištění, takže na bonus to mít vliv nebude i
kdyby jste v tom měsíci měla nehodu. Pokud by jste v průběhu tohoto měsíce zavinila nehodu byla by úhrada veškeré škody jenom na Vás. Ani jedna pojišťovna k Vám neměla závazek. Vy jste uhradila pouze dluh na pojistce do toho 5. 12. 09.

cukrar

Miroslav píše správně „Bez dalších upřesnění nelze odpovědět“

PATaMAT

Jak dlouhá dobu pojištění pojišťovna eviduje se dá ověřit přes databázy České kanceláře pojistitelů, kde mají přístup všechny pojišťovny. Ten doplatek byl pravděpodobně za období od poslední splátky to data zániku pojištění, čož asi nebylo 5.12.2009, ale dřívější datum. Toto datum by v dopise o zániku pojištění mělo být uvedeno, případně je uvedeno v té výzve k úhradě pokuty od ČKP.