orestez

Výpověď z prac. poměru se podává. Když jsem ji podal ale zaměstnavatel nesouhlasil a nepřevzal ji, jak dál? Čas běží.

Řekl já vám nic nepodepíšu, o tom se nebudeme bavit. Já mám rozjednané zakázky. A šel pryč. Bylo to koncem ledna, dvouměsíční výpovědní doba a v dubnu bych měl už nastoupit do nového zam.
25 dní dovče, šatny, 100 korunové stravenky, směny 3 a 2, blízko domu. Co včiu?
Jedině že mu řeknu že tu výpověď jsem mu dával ale že oponoval. Ale platí? Nebo potřebuji svědky?

Nejlepší odpověď
Edison

Výpověď nelze nepřijmout. Nemusí souhlasit, musí ale potvrdit převzetí. Jestliže to odmítne, tak přes podatelnu, případně doporučeným dopisem, nejlépe s doručenkou. Netřeba do vlastních rukou, stačí na oficiální adresu firmy, dokonce bych řekl, že je to lepší, než k rukám kohokoli konkrétního.

Další odpovědi
mosoj

Pošli ji doporučeně do vlastních rukou. Není to správné měl by ti ji vzít, ale jinak budeš těžko dokazovat že jsi ji podal. Pokud by ti neodpověděl, jako by s tím souhlasil.
To jsou ty kapitalistické výdobytky.

Dochy

Bohužel bez potvrzení a beze svědků Ti bude chybět důkaz. Měls to řešit už „koncem ledna“, teď podáš výpověď až v únoru, takže nastoupíš do nového až v květnu. Pokud se Ti současného pacholka nepodaří nějak přesvědčit ☹ nebo dokázat, žes mu tu výpověď v lednu podal.

ivzez

Výpověď byste byl musel předat před svědky, kteří by Vám ještě
před ním podepsali, že jste výpověď předal. V takovém případě
by už běžela výpovědní doba a skončil byste posledního března.

V diskuzi píšete, že už je to vyřízeno. Jak?

Dochy

Ivzez: Proč by svědkové měli něco podepisovat před zaměstnavatelem? To mi nedává smysl. Ve Vámi popisovaném případě všichni o té výpovědi vědí: Zaměstnanec, zaměstnavatel i svědci. Co na tom změní jestli svědci něco podepíší před zaměstnavatelem?

ivzez

Jednat je potřeba korektně, a to i v případě, že zaměstnavatel tak nejedná. Pokud by si zaměstnanec nechal předání „potvrdit svědky“ až po skončení jednání „někde za rohem“, nejednal by korektně. Navíc by mohlo být zpochybnitelné datum doručení výpovědi.

Pokud si při předávání nechá zaměstnanec svědky potvrdit, že zaměstnavatel odmítl převzetí výpovědi potvrdit, a výpověď mu nechá na stole, pak výpověď doručil.

Nestačí, že „o výpovědi všichni vědí“, je potřeba ji zaměstnavateli doručit. Dokud není doručena, nezačne běžet výpovědní doba.

Orestez píše, že zaměstnavatel výpověď nepřevzal.
To podle mne znamená, že výpověď nebyla doručena.

orestez

Hotovo vyřízeno. Díky.

Dochy

Podrobnosti se asi nedozvíme viď?? 🙂

orestez

Koho měl, třeba na brigádu, se všemi si tykali. Všichni pohořeli. Já si s ním ním netýkám, hele. Já pohořím s poslední mzdou, ale mohu pohrozit finančním úřadem. Mohu jít dělat do zázemí prodejní společnosti. S přístupem tohotok třeba na stavbě ve Slavíkovicích spadnu ze střechy dolů pod keř a ten se bude smát: to není pracovní úraz. To je vaše neschopnost.
/Tak se to stalo starýmu kolegovi z Maloměřic. Může ve svým volnu jezdit na jachtě, na desce na vlnách?
Mosoji, já jsem mu to opakoval telefonicky.