Výpověď z bytu se smlouvou na dobu neurčitou.

Bydlíme v nájemním bytě se smlouvou na dobu neurčitou. Majitel nám napsal, že chce, aby jsme se do půl roku odstěhovali. Máme nárok na náhradní byt nebo odstupné? Majitel nám napsal, že náhradní byt pro nás nemá. Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
ReHu

Nejsem si jistá, možná záleží na tom, jak přesně je formulovaná nájemní smlouva. jestli tam je něco o náhradním bydlení.
Myslím, ale, že půl roku pro vyhledání jiného bytu je dobrá doba.
Běžně je výpověď 3 ěsíce.

Další odpovědi
Michal Kole

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx