Vypoved z bytu a zadrzanie casti kaucie

Dobry den,podala som vypoved z bytu v dohodnutej lehote (k 31.3.) a realitna kancelaria, ktora je majitelom bytu ma informovala, ze zo zlozenej kaucie (16,500 Kc) mi zadrzia do 1.7. sumu 3,000 Kc ako zalohu na vyctovanie sluzieb. V mojej zmluve o tom nie je ziadna zmienka, naopak, vratna kaucia mi ma byt vratena do 5 dni po zaniku najmu/opusteni bytu. Ma realitka pravo zadrzat cast kaucie a pokial nie, ako sa mozem branit?

Odpovědi
alexandra

Nevím,jestli mají právo,ale asi mají strach,že by jste to vyúčtování pak nezaplatili.Tak si to pohlídejte,a až bude vyúčtování,tak chtějte podklady.Stejně by jste to vyúčtování museli zaplatit.Tak to tam máte zatím jako zálohu,a zbytek Vám musí vrátit.Aspoň pak nemusíte shánět peníze na zaplacení.