Výpověď ve zkušební době

Jsem ve zkuš.době,a onemocněl jsem.Jsem práce neschopen od 10.4.a dne 12.4. jsem dostal výpovědˇ ke dni 30.4.2010.Co tedˇmám dělat,já už tam také nechci,kdo mi bude platit nemocenskou,hlásit se na UP ?

Nejlepší odpověď
standa

  1. nedostal jste výpověď, ale oznámení o ukončení pracovního poměru ve zkušební době…, což je docela rozdíl
  2. toto ´oznámení´ je však neplatné, protože v prvních 14 dnech nemoci nemůže zaměstnavatel ukončit prac.poměr ve zkušební době
  3. pokud chcete skončit i Vy, tak zaměstnavateli oznamte, že navrhujete ukončení pracovního poměru DOHODOU k 30.4.2010…, tuto dohodu si pak vzájemně podepište
  4. nemocenskou vám bude platit OSSZ, ale až od 15.dne nemoci
  5. za 4.-14. den nemoci vám přísluší náhrada mzdy (myšleno za pracovní dny), kterou vám musí proplatit zaměstnavatel

(první 3 dny nemoci se neproplácí)

6. na úřadu práce se můžete hlásit až po skončení nemoci