Výpověď ve zkušební době

Dobrý den, dostala jsem výpověď k poslednímu dni zkušební doby, ale nedostala jsem doklad o průměrném čistém výdělku, který potřebuji k registraci na úřadu práce. Co mohu dělat?

Odpovědi
HOMER

jsou povinní vydat zápočtový list,vem si výplatní pásky,smlouvy a jdi na pracák alespoň s tím co máš a oni by ti měli pomoct.Důležité je být registrovaná na pracáku hlavně kvůli nemocenskému pojištění(1000kč. měsíčně)které jinak budeš muset platit sama a jsou s ním spojené i vysoké penále.

standa

Doporučuji, abyste zašla osobně za zaměstnavatelem a vyzvala jej k vydání zmiňovaného dokladu, který vám zaměstnavatel MUSÍ vydat PŘI skončení prac.poměru, to znamená „v den skončení prac.poměru“ (viz ustanovení § 313/1 zákoníku práce).

Pokud bude mít zaměstnavatel ´problémy´ s vydáním tohoto dokladu, tak jej slušně upozorněte, že jej potřebujete pro Úřad práce…a pokud je tomuto úřadu nepředložíte může vzniknout prodlení s přiznáním dávek v nezaměstnanosti a tím pádem i ŠKODA, jejíž náhradu pak bude nárokovat po zaměstnavateli.

Věřím, že rozumný zaměstnavatel vám ještě týž den zmiňované potvrzení předá 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast13h7.aspx