Výpověď ve zkušební době

Nastoupila jsem 25.1.2010 do nového zaměstnání.Zkušební doba trvá 3 měsíce, tozn.do 24.4.2010?Nebo do konce dubna?Kdy nejpozději musím poslat výpověď?Ukončit prac.poměr musím do 24.4. nebo můžu do 30.4.Od 1.5. bych chtěla nastoupit na nové místo.Pokud skončím 24.4.budu se muset i kvůli 5 dnům přihlásit na ÚP?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zkušební doba uplyne přesně za 3 měsíce a nikoli až poslední den v měsíci. Je to tedy 24.4.2010 jak píšete. Výpověď ve zkušební lhůtě nepodáváte, pouze oznámíte zaměstnavateli, že již nepříjdete a končíte. Žádné lhůty nejsou stanoveny, pouze je uvedeno, že by se měla druhá strana informovat o této skutečnosti alespoň 3 dny předem.
Na úřadu práce se registrovat nemusíte, domnívám se, že těch 6 dní nemá až takový vliv na případný zápočet k odpracované době pro důchod. Měla byste jen mnoho papírování a stejně by vám nebyla vyplacena podpora.
Ještě malý dodatek k uvedené době: V případě, že jste byla v období od 25.1. do 24.4.2010 v pra­covní neschopnosti, délka PN prodlužuje zkušební dobu. Domnívám se však že nejdéle o 14 dní.

Další odpovědi
BEAES

§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

mojitek

Jenom dodam,ze je ve Vasem zajmu zrusit prac.pomer-písemně- ,nebo ustne,ale za pritomnosti svědka(ne rodinneho prislusnika).Pro­toze jinak se muze stat,ze si zamestnavatel bude chtit na Vas zahojit mindrak a zminovane ukonceni ustni dohody popře s tim,ze mu např.vznikla financni skoda tim,ze jste nenastoupila do zamestnani.Bohuzel muze se to stat.
Pamatujte : co je psano to je dano.