Vypoved ve zkusebni dobe

Jsem ve zkusebni lhute 3 mesicu a chci ukoncit pr.pomer, aniz bych se musela setkat s panem provoznim ci zamestnavatelem.. proto bych to nejak rada odeslala el.postou nebo ceskou postou …

Odpovědi
anetadela1

Ve zkušební době nemusíte vůbec přijít do práce. Oni to pochopí. A jestli přece jen chcete předat papír, tak jim ho jen dejte a jděte domů. Ani nemusíte udávat důvod. Už jsem to taky takhle udělala.

Linamo

Pokud chcete riskovat, ze vam nedaji zapoctak a nezaplati, muzete opravdu zvolit tento neosobni zpusob, ale me se jeste nestalo, ze bych se rozchazela „ve zlem“ natolik, ze bych jeste jednou cestu do tedy jiz byvale prace neabsolvovala. Radeji to znovu zvazte. Muze se totiz ukazat, ze tam kvuli necemu treba uplne jinemu budete muset jeste dorazit.

standa

Nic ´neosobního´ ve způsobu ukončení prac.poměru bez osobního setkání smluvních stran nevidím…

Existuje přeci 100 důvodů proč je tento způsob vhodný a vůbec nemusí jít o osobní animozitu.

Právní úkon ´ukončení pracovního poměru ve zkušební době´ je úkon jednostranný a plně postačující je, když jedna ze smluvních stran písemně oznámí, že pracovní poměr, který byl založen pracovní smlouvou ze dne XY, ukončuje ve zkušební době ke dni XY. V zákoníku práce je uvedena 3 denní, tzv. pořádková lhůta, ve které by tento úkon měl být oznámen druhé straně předem. Ale nejedná se o nárokovou lhůtu a tudíž její případné nedodržení (což ale nedoporučuji) nelze nijak ´trestat´.

Zaměstnavatel je povinen PŘI skončení pracovního poměru zaměstnance (a je úplně jedno jakým způsobem byl pracovní poměr ukončen) mu vystavit tzv. zápočtový list.

Na druhou stranu, nikde není psáno, že tento ´zápočťák´ vám zaměstnavatel musí poslat poštou. Klidně vás může vyzvat, abyste si jej přišla vyzvednout osobně ☹

Džanička

Rozhodně to nedělejte jako anetadela1,může se stát že po Vás budoucí zaměstnavatel bude chtít osobní ohodnocení z předchozího zaměstnání.Radši bych neriskovala lepší zaměstnání jen kvůli tomu že se bojíte setkat se svými nadřízenými,jde jen o to aby jste podepsala rozvázání pracovního poměru,jste dospělá,tak jim ukažte že se jich nebojíte.