Avatar uživatele
Zlatomuska

Kamarádka dostala výpověď ve zkušební době kvůli hlídání dítěte. Dá se s tím něco dělat?

Dobrý den, kamarádka dostala výpověď ve zkušební době, protože vznikly na její straně překážky k výkonu povolání – má dvě děti, samoživitelka, nemá jí kdo hlídata, otec se nestará. A ona měla děti na distanční výuce – obě malé, 4 roky a 7 let. Jasně, že spíše v práci nebyla než byla, ale tento způsob vyhazovu mi přijde neetický. za to přece nemohla, že jí stát zavřel školky a školy… dá se s tím něco dělat? Děkuji

Zajímavá 0 před 1103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Nedostala výpověď, došlo k ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Dělat se s tím nedá nic.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Bohužel se ve zkušební době ani nemusí uvádět důvod výpovědi. Jak z jedné, tak z druhé strany.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Nájsť si iného zamestnávateľa. Je jasné, že u toho doterajšieho by aj neskôr mala problémy.
Než podpíše zmluvu, treba aby si vyjasnili aj prípadný konflikt práca/deti v období súčasnej ekonomickej recesie kvôli covidu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Jsou i takoví zaměstnavatelé, kteří neváhají trestat oběti, když se jim to hodí. Asi by jim víc vyhovovalo, kdyby lidé neměli děti, makali, zestárli, odešli a neměl je kdo nahradit – čili obětovat budoucnost, aby teď dočasně bylo líp, a pokud někdo myslí i na budoucnost naší společnosti a ne jenom na to, co je teď, tak ho vyrazit a sázet na to, že se najde někdo jiný, kdo na budoucnost myslet nebude a pojede naplno v tom, co je teď, a že budoucnost se přece nějak vyřeší.

Mě zase před několika lety jeden zaměstnavatel potrestal za to, že mi zatajil důležitou informaci. To, že jsem tu informaci neměl, použil proti mně.

Od takových je lepší jít pryč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Tak se na to zkus podívat z pohledu zaněstnavatele. Kdybys ty někoho zaměstnávala. Kdo by tu práci dělal za ni? A peníze-???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… stěžovat si státu, ten zavřel školy …
… postarat se, ať se stará i otec …
… zaměstnavatel tu nejni od toho, aby řešil problémy za jiné, ten chce práci …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Zlatomuska

No, to je právě ten problém, samoživitelka se dvěma dětma si hned tak práci nenajde.. kor v malém městě

před 1103 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zlatomuska

No to vím, ale přesto, ona za to nemohla.. stát zavřel školy a školky

před 1103 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek