Zlatomuska

Kamarádka dostala výpověď ve zkušební době kvůli hlídání dítěte. Dá se s tím něco dělat?

Dobrý den, kamarádka dostala výpověď ve zkušební době, protože vznikly na její straně překážky k výkonu povolání – má dvě děti, samoživitelka, nemá jí kdo hlídata, otec se nestará. A ona měla děti na distanční výuce – obě malé, 4 roky a 7 let. Jasně, že spíše v práci nebyla než byla, ale tento způsob vyhazovu mi přijde neetický. za to přece nemohla, že jí stát zavřel školky a školy… dá se s tím něco dělat? Děkuji

Nejlepší odpověď
Emefej

Nedostala výpověď, došlo k ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Dělat se s tím nedá nic.

Další odpovědi
Ametyst

Bohužel se ve zkušební době ani nemusí uvádět důvod výpovědi. Jak z jedné, tak z druhé strany.

led

Nájsť si iného zamestnávateľa. Je jasné, že u toho doterajšieho by aj neskôr mala problémy.
Než podpíše zmluvu, treba aby si vyjasnili aj prípadný konflikt práca/deti v období súčasnej ekonomickej recesie kvôli covidu.

Justin1

Jsou i takoví zaměstnavatelé, kteří neváhají trestat oběti, když se jim to hodí. Asi by jim víc vyhovovalo, kdyby lidé neměli děti, makali, zestárli, odešli a neměl je kdo nahradit – čili obětovat budoucnost, aby teď dočasně bylo líp, a pokud někdo myslí i na budoucnost naší společnosti a ne jenom na to, co je teď, tak ho vyrazit a sázet na to, že se najde někdo jiný, kdo na budoucnost myslet nebude a pojede naplno v tom, co je teď, a že budoucnost se přece nějak vyřeší.

Mě zase před několika lety jeden zaměstnavatel potrestal za to, že mi zatajil důležitou informaci. To, že jsem tu informaci neměl, použil proti mně.

Od takových je lepší jít pryč.

nyjono

Tak se na to zkus podívat z pohledu zaněstnavatele. Kdybys ty někoho zaměstnávala. Kdo by tu práci dělal za ni? A peníze-???

Mc Merkurion

… stěžovat si státu, ten zavřel školy …
… postarat se, ať se stará i otec …
… zaměstnavatel tu nejni od toho, aby řešil problémy za jiné, ten chce práci …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Zlatomuska

No, to je právě ten problém, samoživitelka se dvěma dětma si hned tak práci nenajde.. kor v malém městě

Zlatomuska

No to vím, ale přesto, ona za to nemohla.. stát zavřel školy a školky