dagry

Výpověď k vůli pracovnímu oděvu ???§!!!

Dnes mi bylo pohrozeno výpovědí k vůli tomu, že jsem si ustřihla nohavice montérek a zkrátila rukávy u trička.
To je buzerace co??????
Doplňuji:
Bezpečnost práce to opravdu nevyžaduje, protože doteď to nikomu nevadilo, že jsme chodili normálně v 3/4 kalhotech a tričkách bez rukávů, ale paradoxem je, že nám bylo povoleno nosit tytéž montéroy ohrnuté i nad kolena a trička rukávů si můžeme vyrolovat až po ramena… tak, kde je potom ta bezpečnost? Ale ustřihnout si je nesmím. Proto mi to hlava nebere. Takže opravdu pro mě je to nic jiného než buzerace. Aby páni měli navrch.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Omlouvám se, že vás nepotěším, ale tím, co jste provedla jste opravdu porušila nejen bezpečnostní předpisy, jelikož pracovní oděv je dělán tak, aby vás chránil. Rovněž tak jste poškodila věc, kterou vám dal zaměstnavatel k používání. Když to řeknu s nadsázkou, je to to samé, jako byste ustřihla střechu vašeho služebního auta, protože vám je v něm horko a udělala z něj kabriolet.

Další odpovědi
Losos

Je sice pravda, že pracovní směrnice jsou od toho, aby se dodržovaly a že je jisté, že jejich porušení by mohlo být trestáno, každopádně je jasné, že ne vždy se dá tak svědomitě dodržovat, jak dotyční pánové tak svědomitě brání a nejspíš dodržují. Nebo možná jen chtěli říct, že se není čemu divit, ale sami tomu rozumí.

Každopádně nenechat se buzerací odradit, neb buzerovat se bude, dokud budou na světě existovat buzeranti. A ti existovat bude do té doby, dokud bude lidstvo. Vždy se vyskytne někdo, kdo bude chtít ukázat tomu druhému, jak je nutné dodržovat někdy nesmyslná pravidla a že ikdyž se jim to zaměstnanci nelíbí, tak je dodržovat bude. Jinak může jít. Doba těmto despotům jen nahrává, neb oni ví, že opravdu za branou čekají další lidské trosky, které práci potřebují, takže zaměstnavateli nedělá problém vyměnit za více „pohodlného“.

Jo jo, život je hnůj … a v tom umí chodit jen svině.

Jambalaya

Chachacha, z toho si nic nedělejte 🙂. Přepážkoví zaměstnanci České spořitelny zase smí v práci pít pouze ze skleniček s logem Spořitelny a to výhradně „čiré“ nápoje. Osobně bych řekla, že to už smrdí diskriminací!
Doplňuji:
To cukrar: Nevím, která podniková směrnice to řeší, naštěstí narozdíl od jedné mé příbuzné, tam nepracuji.
Zdá se vám jako kravina smět pít pouze čiré nápoje? Mně taky! Nevím však, zda do kategorií čirých nápojům je vedle obyčejné vody zařazena také vodka či borovička!

FOG

Ja zrovna dnes dostal oznameni,ze ja i moji spolupracovnici musime jit kazde 3 mesice na testy – ohledne drog.
Ala ja jsem v klidu,po alkoholu nejdou.
Ta cira tekutina ve sporitelne preci klidne muze byt i slivovicka.
Jo a to logo s telefonnim cislem na mem aute,/Handyman/,jsem musel rovnez odstranit,ci zakryt,nebot se to memu zamestnavateli nelibi.

iwetax

Pokud to nevyžaduje bezpečnost práce tak je to fakt buzerace.

cukrar

ani se nedivím, že Vám hrozí za úmyslné poškození ochraných a pracovních pomůcek.
Miroslav má naprostou pravdu.

Jambalaya, která podniková směrnice spořitelny toto řeší? že jsem to nečetl?
Díky

Jakub Tlapal

Tak asi chtějí nějaký pracovní dress code. Bral bych to jako doporučení a poučení pro příště. Já bych si třeba tak pracovní oblečení neničil. Když bych chtěl kraťasy nebo tílko, tak bych si ho koupil. Určitě bych nic nestříhal. My máme naštěstí docela volnou ruku ve výběru pracovního oblečení, ale šéf klade důraz na bezpečnost.

Michálek1245

Dobrý den, ono je to takové dvoucestné. Jak se říká, tak má každá mince dvě strany. Jestliže máte jako zaměstnanec předepsaný pracovní oděv, ať už se jedná o důvod bezpečnosti práce nebo důvod reprezentace, tak jste s podpisem smlouvy s tímto souhlasil a nic jiného vám nezbyde. To je jako byste řekl, že práce ve výškách nevyžaduje taky dodržování bezpečnostních pokynů.

FOG

Nevim,ale ty vyrolovane nohavicky ci rukavy mi pripadaji vice nebezpecne,nez ty spustene,ci ustrihnute.
Spis jde jak pisete o buzeraci nebo o poskozeni majetku firmy.
Ja kdyz nastoupil do prace tez se divil,ze ve stavebnictvi neni povoleno nosit snubni prstynek,tedy tehdy za „totality“,ale ma to logiku,pokud by clovek zavadil-se zachytil,treba o leseni apod.,tak by mohl prijit o prst.
Ale v zivote jsou nekdy zakony proste blbuvzdorne.

dagry

No to jsem se mu snažila vysvětlit, že v tom teda nevidím žádný rozdíl a že můžu mít zrovna kalhoty kratší … tak mi bylo sděleno, že o tom se mnou nebude polemizovat. Takže jak říkám „marný boj“. Nemluvě o tom, že pracuji v provozu, kde je teď u stroje minimálně kolem 50 st. Celsia a ty montérky jsou ze strašně silné látky a ještě od stehen dolů zdvojené. No úplná katastrofa pro tělo. Ale kancelářským blbům je to jedno, ti mají větráky na stole a na potřeby dělníka se nebere ohled.
Moc hezky to napsal Losos „jen svině umí chodit v hnoji“ To teda fakt sedí.