zanet

vypoved advokatovi

moc dekuji, dala jsem mu plnou moc,v zastupovani v umrti meho syna,a tudiz i z pojistovnou, pojistovna ve ctvrtek vyplatila nejakou castku na jeho ucet! chce po me 120 00kc!jiny advokat mi rekl, ze je to z jeho strany neeticke a na tyto penize nema narok! protoze on je nevymohl, jsou zakonem dane. ma narok jen na ukony ktere pro me udelal,takze penize ma on na svem uctu,tech 120 00kc si necha,a zbytek mi mozna da? ten jiny advokat rikal,ze ho uda na advokatni komoru, zkusim jeste zavolat na pojistovnu? on vydelava na smrti maleho kluka, nevim kolik mu poslali, vubec nic, na pojistovnu jsem volala a rekla mi likvidatorka,ze mi nemuze rict kolik mu poslala! proste ma plnou moc,a to jde mimo me. proboha kde to zijeme!

Nejlepší odpověď
Losos

V tomto případě bude asi opravdu nejlepší se obrátit na jiného, nezávislého právníka pro radu, neb tato záležitost už přesahuje meze plné moci, zasahuje už spíš i do trestného činu bezdůvodného obohacení. Váš nýnější advokát má opravdu nárok pouze na takovou odměnu, která mu náleži za odvedenou práci, nemůže si účtovat procento z peněz, které jeho osobě nenáleží. Bohužel nevidím do toho, jakým způsobem byla sepsána smlouva spolupráce mezi vámi a jím, či jak je koncipovaná plná moc. To vše by bylo dobré si přečíst a zjistit, na jakou odměnu má Váš právník opravdu nárok.