radmilice

vyporadani SJM

Za trvani manzelstvi mi muj dedecek prenechal najemni prava k jeho mestskemu bytu kde zil cely zivot. Byt sel do privatizace. Zalozilo se spolecenstvi vlastniku a na cely panelovy dum byl vzat uver. Pote se spolecenstvi premenilo na druzstvo a uver se rozpocital ma cleny druzstva/ majitele bytovych jednotek. Jako jedina jsem byla ve spol.vlastniku, stejne jako clen druzstva. Pujcka na byt byla pouze na mne vcetne exekutorskeho zapisu, manzel nikde nefiguroval. Pote jsem byt prodala. Soucasti prodeje bylo vyplaceni pujcky druzstvu, ktere muselo v bance vyvazat uver a nechat dopocitat uroky. Podotkam, ze manzel ani zde manzel nikde nefiguroval tj.jak u prodeje bytu tak ani na katastru. Vse bylo pouze na me jmeno. Prodej bytu probehl rychle takze splatky pujcky byly pouze dve, pote byl cely vyplacen. MA MANZEL ZA TECHTO OKOLNOSTI NAROK NA NEJAKY PODIL?

Nejlepší odpověď
Hykam

Je jedno, že manžel nikde na dokumentech nefiguroval, úvěr jste platili ze společných peněz.

Dědeček Vám přenechal pouze nájemní právo, jiná situace by byla pokud by měl dědeček byt ve vlastnictví a Vy jste ho zdědila, nebo dostala darem.

Ale asi bych navštívil právníka, který Vám řekne víc.

Další odpovědi
jpau

V době manželství jsi nabyla byt, tzn. byt je součástí SJM, tudíž ano, podle mého názoru má nárok.

ivzez

Souhlasím s Jpau,
byt jste nabyla za trvání manželství,
takže je součástí SJM.