dudu

vypořádání podílů družstva

Otázka pro pana Standu.
Mám v ruce statutárně podepsaný přípis zdejšího Agrodružstva, který se týká vypořádacích podílů získaných jako součást dědictví. Jedná se o docela lukrativní hodnotu. Statutáry podepsaný přípis z prosince 2008 hovoří o tom, že termín pro vydání podílu je v mém případě do 21.8.2010. Družstvo umožňuje čerpat podíl i ve věcech /jablka, obilniny, kařata, krůty atd./ a závěrem konstatuje, že nárok uznává co do výše i důvodu, jako jeho závazek.
Ze znalosti situace je zřejmé, že do citovaného data nemá ani zdaleka schopnost se finančně vypořádat. Akceptoval bych čerpání ve věcech a to až do uhrazení svého nároku. Vyslovte prosím názor na smysluplnost tohoto principu a hlavně prosím poraďte postup zaručující plné užití zděděného podílu v přijatelném a zákonem ošetřeném časovém horizontu, Podotýkám, že předseda je velmi zdatný právník. Díky.
Doplňuji:
sory, upravuji dikci,… otázka není adresována, ale věřím, že pochopení najde na správné adrese! aby se .........

Odpovědi
standa

Děkuji za důvěru…, ale podotýkám, že já na rozdíl od předsedy družstva nejsem právník 🙂

Ale otázka mě zajímá a pokusím se na ní přiměřeně odpovědět, ale dejte mi čas 🙂

btw. už jsem to zde psal, myslím, že na tomto serveru není vhodné, aby otázka byla dopředu určována konkrétnímu uživateli…, může to ostatní demotivovat.

p.s. pokud někdo hodlá dále debatovat k mému „mimochodem“, tak odkazuji na Diskuzi k otázce

dudu

Dobrý den pane Stando. Zhruba před týdnem jste mě dal určitou naději na pomoc při řešení výše uvedené záležitosti. Nezapoměl jste – platí Váš příslib nebo jste od tématu odstoupil. Díky za vyjádření.

standa

btw. už jsem to zde psal, myslím, že na tomto serveru není vhodné, aby otázka byla dopředu určována konkrétnímu uživateli…, může to ostatní demotivovat.