Blanche

Vypořádání majetku

Dobrý den,po pěti letech manželství se chceme rozvést.Jak se řeší otázka majetového vyrovnání,když jsme si koupili byt v osobní vlastnictví a z banky jsme si brali úvěr 700.000Kč,zbytek peněz jsme měli.Hypotéku splácíme teprve dva roky a ani jeden nemáme na vyplacení.Když byt prodáme,tak naši hypotéku si přebere osoba,které byt prodáme?
Doplňuji:
Děkuji Vám za odpovědi,pokud bysme se měli jeden druhého vyplácet,tak by to byla čáska 250 000Kč plus to co každý z nás měl.Manžel 300000Kč a já 450000Kč a na to nemáme ani jeden…

Odpovědi
standa

Na otázku (hypotéku přebere osoba, které byt prodáme*) lze odpovědět, že i tato varianta je možná…, samořejmě, když banka odsouhlasí potřebnou bonitu tohoto nového nabyvatele.

Existují však i jiná varianta, jak se vypořádat s vaším majetkovým vyrovnáním, a to:

Jeden z vás v bytě zůstane, vyplatí*/ toho druhého a hypotéku pak splácí sám (samozřejmě se souhlasem banky)

*) protože předmětem SJM bude částka, kterou jste měli hotově + úhrn splátek za 2 roky…, teoreticky by to mohlo být kolem 500 tis. (např. 430 tis.Kč hotově + 70 tis.Kč, které již byly splaceny). Takže jeden z vás bude muset vyplatit cca 250 tis.Kč, a to už se dá řešit, např. i s pomocí banky, která financuje hypotéku.

Doporučuji, abyste si nejlépe oba dva společně vyjednali schůzku ve ´vaší´ bance a projednali teoretické možnosti. Chce se mi věřit, že to společně s touto bankou zvládnete 🙂

anonym

Určitě by šel prodat byt i s hypotékou, přečtěte si následující odkaz.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/pro­dat-byt-s-hypotekou-jak-na-to/

grifin

Já bych radil,dejte to zas do „kupy“,
úvěr- to je jako Pirát z moře,nezbude vám NIC,
jen HOŘE! Nejvěrnější kamarád?–DLUH!!