KatushQa

Vypočítej,jak velkou sílou přotahuje Země Mouchu o hmotnosti 8 mg?Víte to ?

Ahojte pomůžete mi ? Týká se to fyziky,kterou nechpu :( :( a musím to mít do zítřka tak se prosím snažte taky se snažím to najít,ale nic :( :( :( :( Otázky zní: 1.Vypočítej,jak velkou sílou přotahuje Země Mouchu o hmotnosti 8 mg nevím to : ( :( pomozte mi prosím a ještějestli by jste mi pomohly s 2hou otázkou?????? 2.Průměrný oběm kapky vody je 0,05ml.Objem plné lžičky je 5,5ml.kolik kapek se vejde na lžičku ? a 3.Vypočítej hustotu neznámé kapaliny,víš-l, že má při objemu 0,2litrů a hmotnost 150g? ? ? Víte tak mi napište taky se vám budu nažit pomoct :) :) :) :) :) :) děkuji KatushQa :p :/
Doplňuji:
Ahojte pomůžete mi otázky jsou zde :) :)

Nejlepší odpověď
jpau

Moucha – těleso o hmotnosti m = 0,008 kg (8 g)
Gravitační zrachlení, řekněme že je to konstanta (moucha nelétá daleko) g = 9,81 m.s-1

F = m*g tzn. F = 0,008*9,81 = 0,07848 N

2. Děláš si prdel?
objem celkem/objem kapky → 5,5ml/0,05ml = 110 kapek

3. objem v = 0,0002 m3 (0,2 l) a hmotost m = 0,15 kg, hustota (ró – řecké písmeno, vypadá trochu jak spermie – doufám že dáváš pozor alespoň na přírodovědě) je kg/m3 tzn. 0,15/0,0002 = 750 kg/m3, v tabulce, kterou jsem uvedl jako zdroj jsem se dozvěděl, že se kapalina, kterou řešíme je benzín.
Doplňuji:
Ocko, jestli stojíš o mojí odpověď tak to řeknu v podobném duchu jako Ty. Tvoje odpověď v podstatě není odpověď a nesouvisí s otázkou – což je tady proti nějakému kodexu či co (nevím, nikdy jsem to nečetl ale někdo, asi jsi to byla Ty, se tady tím jeden čas oháněl) a proto by měla být smazána 😁.

Zdroj: http://www.con­verter.cz/tabul­ky/hustota-kapalin.htm

Další odpovědi
Zbynas

  1. 0,08 N
  2. 110 kapek
  3. 750 g / l2

Doplňuji:

  1. oprava: 750 g / cm3 /snad, já se v těch převodech nevyznám :) )

bolak

  • iv-II. tebe to zajímá? :))

anonym

co si vy vubec o me myslite ?? myslite, ze nevim, co je moucha ?? :)

a pak me taky zajimalo, jestli mistr Pudl oboduje : odpoved – neodpoved nasi vsevedouci .. obodoval.., pak si ale asi napsali v intimce co s tim , a radsi to smazli … rozharany jsou nejak oba … :o
mam s nimi ale neco spolecnyho : nejdrive jednam a pak myslim .. :)

  • iv-

annas

Iv, ale letadlo z much určitě neznáte. Někde jste četla, že se dá sestavit létajícící letadlo ze sirek a z much. K čemu všemu je moucha dobrá. 🙂