Vypočítávají se srážky na exekuci z důchodu stejně?

Dobrý den, v současné době mám exekuci na plat jako ručitel, nepřednostní pohledávka.Zůstává mi 8.300,– Vypočítávají se srážky na exekuci z důchodu stejně? Důchod budu mýt asi 10 000,–, jaká částka mi zůstane? Jsem vdaná. Děkuji Jarka

Odpovědi
kazisvět

Musí vám vždy zůstat životní minimum k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb. Bude to nejspíše něco přes 5 000 Kč, podívejte se na kalkulačku životního minima ve zdroji.

Zdroj: www.mpsv.cz/cs/875