annas

Vypočítáte, kolik měla skupinka cvičenců?

Byla skupina cvičenců. Když šli všichni v trojstupu, zbýval jeden cvičenec, když šli ve čtyřstupu, zbývali dva, když šli v pětistupu, zbávali tři, v šestistupu čtyři.

Nejlepší odpověď
vagra

Počítal jsem a došel k závěru,že cvičenců muselo být 58.
V případě 19ti trojstupů, zbýval jeden cvičenec, když šlo 14 čtyřstupů, zbývali dva. V 11ti pětistupech zbývali tři a v 9ti šestistupech čtyři.