Výpočet úroků ze soudního rozhodnutí

Dobrý den, měl bych otázku na výpočet úroků ze soudního rozhodnutí a jde tam o částku 33060 kč od 1.10.2002 do zaplacení s úrokem 4% p.a. dejme tomu do dnes 12.2.2010 počítá se to jen ze základu, nebo se ty úroky každým rokem přičítají a pak se to hodnotí i z nich? Děkuji za info. Zezulka

Odpovědi
standa

Úrok bude činit 9.750 Kč

V těchto případech se používá varianta „jednoduchího“ úročení, tj.

jistina (33.060 Kč) x roční sazba (4%) x počet dní prodlení (2691 dní) lomeno 365 dny

btw:
Počet dní vypočte jednoduše excel když od sebe odečtete dvě buňky, které obsahuji zmiňované datumy a buňku s výsledkem si nastavite ve formátu ´čislo´