Sisi666

Výpočet rovnice

Jak vypočítám rovnici a = 2b/(b-2)?
Doplňuji:
Potřebuji totiž vypočítat to, aby se obsah obdélníku rovnal obvodu obdélníku, a došla jsem k této rovnici.

Nejlepší odpověď
arygnoc

túto rovnicu už nemožno zjednodušiť.

Další odpovědi
MocacekCZ

Určitě vynásob závorku a nejspíš –1 ale to nevím jistě spoléhám jen na svůj selský rozum (a=1 ale nevěř tomu 😁

marek953

Rovnice už nejde zjednodušit ani nijak vypočítat.

Pokud chceš vypočítat jaké obdélníky budou mít stejný obvod jako obsah, tak je to i správný výsledek. Takových obdélníků je totiž nekonečně mnoho. Pokud chceš jeden konkrétní, tak stačí zvolit stranu b. Stranu a pak vypočítáš z té rovnice.

Např:
b = 6
a = 2*6/(6–2) = 12/4 = 3
Zkouška:
a*b = 3*6 = 18
2a + 2b = 2*3 + 2*6 = 18