pavel03

Výpočet obsahu-potřebuji do školy vypočítat tenhle příklad…vubec si sním nevím rady.Děkuji

Podlaha Laboratoře v cukrovaru o rozměrech 6 m; 4,5m je cela pokryta 108 gumovým deskami čtvercového tvaru. Určete obsah čtvercové desky a delku její strany

Odpovědi
anonym

Je to hodně jednoduchý příklad. Nejdříve si spočítej plochu podlahy. Poděl počtem desek a zjistíš jakou plochu má 1 deska. Má-li být čtvercová, tak bude výsledek velmi jednoduchý.

Dochy

zmáš obsah podlahy? Znáš počet dlaždic, které tu podlahu pokryjí? Dál je to na Tobě

Klára K.

Tak snad si vypočítej metry čtvereční:
4,5X6=27:108=­0,25 Takže víš, že jeden gumovej čtverec má 0,25m2 a máš to.