Michal Kole

Výpočet maximálních rozměrů tělesa

Mám síť tělesa (hranol, jehlan, kužel, válec), jak vypočtu maximální rozměry, aby se mi jeho síť vešla na papír?
Matně vzpomínám, že jsme něco podobného počítali a šli na to nějak přes derivace.

Odpovědi
Kurt

Neviem na co sa presne pytas, skus sa presnejsie opytat. Co je to „sit telesa“ ?

Chapem to takto spravne ? Chces rozvinut povrch 3D telesa do roviny a mas danu velkost papiera – napr. A4. A ty chces vediet maximalne rozmery tychto telies (hranol, ihlan, kuzel, valec). Otazka je, co je myslene maximalnymi rozmermi. Povrch telesa ? Objem telesa ? Max. polomer podstavy ? Jeho vyska ?