Tom Mot

Vyplnili jste někdy u Aliexpress adresu i s diakritikou a přišlo vám zboží i tak?

Zdravím, dneska jsem poprvé nakupoval na Aliexpressu jenže ouha, úplně jsem zapomněl, že nemám u adresy a jména používat diakritiku. Ve faktuře vynechali pouze Č, jinak další písmena s háčky uměli. Má někdo podobnou zkušenost a pokud ano, došlo vám zboží i přes tuto chybu? Díky.

Nejlepší odpověď
Malvína

Nebála bych se toho. Důležitá je země a směrovací číslo. Natisknou to tak, jak jim to přijde v objednávce. Naši čeští doručovatelé si s tím poradí. Nebudeš jediný.

Další odpovědi
marci1

Také bych se toho nebála. Anglický eshop mi natiskl omylem adresu jen s názvem ulice, bez čísla. Dopravce mi zavolal a číslo domu si zjistil. Zásilka obratem došla. 🙂

KuryremCZ

Na Aliexpressu je při vyplňování adresy přes našeptávač, PSČ místní pošty jsou jen čísla, které by se měly propsat správně. Doporučuju sledovat cestu zásilky, např. přes 17track.net a pokud zůstane ležet na vaší poště, tak si tam s číslem balíčku a OP dojít.

Tom Mot

O dopravci vůbec nic nevím. Měla by to být asi Česká pošta, ale kdo ví. 🙂