KdoSiOdJinud

Vyplnění faktury – číslo účtu

Musí být na faktuře u mě jako prodejce mé číslo účtu? Je to ze zákona povinnost? Co když ho tam nenapíši vůbec :)

Nejlepší odpověď
dudu

Hehe, človíčku pokud chcete aby Vám pohledávka byla uhrazena bezhotovostně, musíte přece uvést tzv. předkontaci. Hotovostní úhrada se eviduje přes příjmový pokladní doklad a tam Váš účet třeba není. Existuje též možnost, aby úhrada byla provedena souběžnou dodávkou zboží z produkce dlužníka-barterový obchod. V úvahu rovněž připadá směnka.

Další odpovědi
Drap

Pokud bude uvedeno na faktuře "platba v hotovosti " neni nutné účet vypisovat. Neni nikde stanovena povinnost vlastnit účet.