skorcovaz

Vyplatí se vůbec cvičit?

Už cvičím přes týden, začala jsem 50 sed / lehy a dnes dám 120.. Břicho furt dost bolí (furt méně a méně, asi jak si svaly zvykají, ale denně přidávám cca 15), upravila jsem jídelníček, ale nezhubla jsem!! Právě naopak!! Já jsem ještě tlustší!! Co mám dělat? Kolik jich mám dát denně, abych sakra zhubla a vypracovala se konečně? Potřebuji to do konce března, páč ségra je hubená, tak ať v aquaparku nevyčnívám
Doplňuji:
Ale proč jsem navíc ztloustla o 3 cm?

Nejlepší odpověď
Andělé

Právě že vyplatí,ale mně se nevyplatí se kvůli tomu huntovat..:-D
Když jsem po letech šla na aerobik stepy,domů jsem přišla jak zmlácená,měla jsem mdloby a zvracela jsem.FUJ! Přetížila jsem se natolik,až mě bylo hůř,jako po všech opicích světa! A vzdala jsem to. Ale byla to chyba,kdybych šla ještě občas,asi bych už byla normální cvičitelka a né kupa neštěstí. Se na mě nedalo ani dívat. Děti myslely,že mě přepadli..
Abyste byla do března jak si přejete,musela byste leda nejíst. Aby bylo Vaše hubnutí trvalé a mělo efekt,musíte se pohybovat či cvičit pravidelně a mít trpělivost.Protože za 1,5 měsíce zhubnete opravdu leda tím,že se skoro nenajíte. To nedělejte,akorát si podlomíte zdraví a kilka vesele půjdou zpět.
Týden je málo na to,abyste čekala velké výsledky.Jezte hodně celozrnných výrobků,dobrá je vláknina od Dr.Popova:http://www.drpo­pov.cz/k/1/020
Navečír běhejte,běhejte a běhejte,hl mějte trpělivost. Pokud budte cvičit pravidelně,výsledky se dostaví.:-)
Doplňuji:
Jo a jak píše ocko,nabrala jste si dost cviků,tak se „zvedla“ svalová hmota,proto jste asi nabrala,ale nebojte,tj.do­časné,časem se vše upraví..:-)
Přeji hodně trpělivosti a úspěchů.:-)

Další odpovědi
anonym

Ve svalech dochází z důvodu nezvyklé zátěže k reakci, která se nejdříve projeví jejich „zbytněním“, teprve potom přijde jejich tvarování a zeštíhlení. Svaly si prostě „musí zvyknout“. Přetváříte totiž tuk na svalovinu a to nejde hned. Cvičení má smysl – pravidelné a pro zdraví. Máte sice motivaci, ale chce to si navyknout na denní cvičení a až dosáhnete vysněného výsledku, nepřestat.

quentos

za týden to rozhodně nečekejte. Mně než záviděli parádně zpevněné tělo při přiměřené váze, cvičil jsem předtím denně deset let.

Terryle

Týden je fakt moc málo. Ztloustnutí může být čímkoli – něčí tělo si prostě dělá, co chce. Může to být třeba zadržováním vody, to souvisí prý s menstruačním cyklem. Jsou lidi, kterým klidně váha během dne lítá o 3–4 kila nahorů, dolů – a ta zadržená voda se asi někam uložit musí.
Co s tím… těžko říct. Zkusit se poradit s doktorem – dietologem; ten vyhodnotí, k čemu má konkrétní tělo sklony a měl by poradit, jak na něj. Ale hrotit to do konce března, abys nebyla oplácanější než ségra, mi přijde jako cesta do pekel. Pravděpodobně to shodíš rychle a ne úplně zdravě a vrátí se to i s úrokem. Jojo efekt je svinstvo.

Damiana

Nejsem sice Michal Kole, ale než se huntovat v posilovně nebo sklapovačkami na zemi, běž plavat. Nepočítej sice s okamžitým výsledkem – toho docílíš pouze přísnou dietou – spíš hladovkou nebo liposukcí ☹, ale zato to bude trvalé a příjemné. Při plavání zapojíš všechny svaly, je to aerobic, pilates i jóga v jednom a navíc v báječném prostředí. Takže bych rozhodně nečekala s návštěvou bazénu až do března. Přidat můžeš i saunu – vypotit toxiny, zlepšit pokožku (i náladu) a zrychlit metabolismus.
Z další své dobré zkušenosti mohu co nejvřeleji doporučit tanec. Já tančím skoro denně – nejméně hodinu až dvě. Je to nádherný relax. Upravíš se, hezky oblékneš, hraje k tomu úžasná hudba – co víc si přát. Pro mne je rozhodně větší zábava to rozjíždět při quickstepu a foxtrotu než s činkami nebo počítáním dřepů.
Jde o to, aby tě pohyb bavil a zvykla sis na něj. Stejně jako na zdravější jídelníček. Když ti to bude chutnat a hýbat se budeš přirozeně, postava se ti krásně vyrýsuje a zpevní, zlepší se ti i fyzička a budeš mít celkově víc energie. A hlavně nebudeš se muset bát jo-jo efektu.

Ad Andělé: Do posilovny by mě taky už nikdo nedostal. Byla jsem tam kdysi jednou a naprosto tvému „zážitku“ rozumím.

iceT

Já mít 53 kilo,tak si hvízdám…Ale nepíšete,jak jste vysoká.Pokud byste měla do 160 cm,tak je to v klidu a váhu bych rozhodně neřešila,pokud byste měla víc jak 160,taky by to mohlo zavánět podváhou.
Cvičte si pro sebe,jen tak pro radost a nestresujte se,ono to půjde samo,sice pomalu,ale půjde.
A myslím,že jednostranný pohyb není moc užitečný,chtělo by to možná i jiné cviky.

pizlicka

silovym cvicenim nezhubnes.jit do toho s vervou,je na odrovnani a zhnuseni si cviceni.chce to zlehka zvolna,priroze­ne,moc o tom nepremyslet.a nezamerovat se na hubnuti.psychyka dela hodne.radeji zvol prirozeny pohyb-napr.odhazovani snehu.to se zpevni bricho.pak chuze pesky,kdykoli je moznost.jakykoli prirozeny pohyb-jak ma clovek pocit,ze se musi honem honem nekde dřít v telocvicne,zacne pohyb nesnaset.
Doplňuji:
jen ty vis,proc jsi ztloustla.poctive si zapisuj,co jíš.ono to dobani do slanych veci,nebo sladkych,mimo upraveneho jidelnicku,dela hodne.a pokud pijes slazene napoje,mas odpoved.chtelo by to presne popt,z ceho se sklada tvuj jidelnicek.a hlavne,co udobavas mimo nej.

briketka10

no já měřím 172 vážím 55 a najím se kdy chci, taky jsem byla kdysi dost tlustá než jsem začala brát prášky, ale zhubla jsem jen rychlou chůzí, když mamka jela pomalu na kole do práce a já vedle ní šla trochu rychleji, dost mi to pomohlo, s kámoškou jsem chodila tancovat a to jsme vydržely až do zavíračky paráda..
no a moje sestra dvojče je zase pravý opak má asi o 20 kg navíc, ví, že by s tím měla něco dělat, ale teď v zimě ?? komu by se chtělo no néé..
dříve jsem jedla jablečnou vlákninu s jogurtíkama všeho druhu, syrovátku, a k tomu jídlo co mi chutná taky všechno bez omezení..
dnes si dávám tu syrovátku do sojového mlíka kvůli trávení..

venkovan

A jedla jsi? Jedla. tak se nediv. Protože proti nadměrné váze se ubrání jen silné tělo.
Mimochodem. Vydrž ještě tak ta tři čtyři roky, třeba nezhubneš, ale budeš mít krásnou vysoustruhovanou ženskou postavu.

Petra09

Resim stejny problem a taky nevim co s tim,jim treba mensi porce 5× dene jak se doporucuje a cvicim a tak do 2 mesicu schodim 5kg a uz mi to nejak dal nejde a ja se prestanu tak hlidat a pak jen koukam jak ta vaha se vraci zase pekne nahoru.Tak nevim co s tim,je to asi vecny boj a nikdy me nenapadlo ze budu tohle resit protoze do 20let sem byla hubena.Zkus jedine zmenit cviceni kde je vic pohybu,skakej na miste a predstav si ze pod tebou jede ten pas jako v posilovne.

anonym

To neřeš. Jsou kluci, kterým se vyzábliny nelíbí. Když to bude ten pravý, budeš se mu líbit taková, jaká jsi. Pokud Tě bude chtít měnit k obrazu svému, nemá rád Tebe, ale nějakou falešnou představu. Nespěchej. Přijde to. A balení kluků u klukama si užiješ dost. U někoho se to jen trochu pozdrží.

skorcovaz

3 – 4 roky? Je mi od včerejška 25 let a 53 kg!! Mno paráda, že se dočkám balení kluků ve věku, kdy mi to už bude celkem k ničemu!! :D

Andělé

Ad Damiana,že jo,takové utrpení ani náhodou.:-D
Jinak jsi to pěkně napsala,máš výborný nápad s tancováním. Kdysi,když jsem přišla z diskotéky,moc ráda jsem tancovala,jsem byla ještě hubenější.
A tanec je příjemný a účinný. Hodně si chválí zumbu..
Já s váhou sice problémy zatím nemám,ale zpevnit bych tedy potřebovala. Dala jsi mi dobrý nápad,budu také doma tancovat…děkuji:-)

Damiana

Rádo se stalo 🙂
Zumba mi moc neříká, já jsem na klasiku. Dneska už mám pěkně vybráno. Protančila jsem celé odpoledne – samé krásné swingové záležitosti a pak ještě dvě hoďky v bazénu a sauně. Já ty Mariánky fakt miluju. 🙂