Georgo2010

Vyplatí se více být OSVČ na hlavní činnost nebo spíše vedlejší činnost (kdy ZP i SP odvádí zaměstnavatel)?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě na vedlejší. Je to odzkoušené. Pokud nemáš zajištěn solidní, pravidelný a dosti velký příjem, tak určitě vedlejší, pokud to jde. Mám to odzkoušené.

Další odpovědi
Hlada

Tato volba není otázkou pojištění, ale způsobu vydělávání peněz. Pokud přiměřeně dobře podnikáte, nemá význam věnovat svůj čas zaměstnavateli a jestliže jste zaměstnaný, nemáte čas dobře podnikat. Bylo by lepší nejdřív si zvolit způsob výdělku a až potom způsob, jak snížit odvody.