PankracXZ

Vyplatí se v dnešní době pracovat na IČO?

Konkrétněji mám nabídku pracovat u T-Mobile na IČO. Vyplatí se to? Jsou nějaká rizika? Také pracujete na IČO?

Nejlepší odpověď
Drap

Když umíš, tak proč ne? Pracoval jsem tak léta. Jsi svým pánem a když umíš, uživíš se snadno.

Další odpovědi
ivzez

Ne, podvádět se nevyplácí.

Jestli chcete podnikat, podnikejte.
Ale pro nikoho „nepracujte na IČO“ → to je švarc systém,
za který hrozí pokuta „zaměstnavateli“ i Vám (os 10.000).

autacek

Nic jako „pracovat na IČO“ v našem státě legálně neexistuje. Buď jste zaměstnancem, nebo jste živnostníkem5 (pominu-li jiné druhy příjmů), a to se vším, co s tím souvisí, včetně případných rizik, které jsou u živnostníka několikanásobně vyšší, stejně jako může být vyšší i čistý zisk.

autacek

Ivzez, vážně si myslíte, že by to zrovna u t-mobile byla nějaká levota? Tady to spíš vypadá, že vy tazatel potřeboval poučit o konkrétních rozdílech zajištění příjmu.

ivzez

Já si dokonce myslím, že to nemá být „práce na IČO“ u T-mobile,
ale u některé firmy, která pro T-mobile „nahání nové zákazníky“.

T-mobile lidi zaměstnává normálně (pracovní smlouva, DPČ, DPP).

autacek

No a já si myslím, že půjde o nějaký druh provize za uhnání nové duše, ale to se mohu jen domnívat. Každopádně i v takovém případě ten systém bude patrně legální.

ivzez

Já si myslím opak.
Práce by se neměla vykonávat „za provizi“,
ale v pracovně právním vztahu (alespoň DPČ nebo DPP).

Zvláště „pikantní“ je „práce za provizi/na IČO“ v nějakém call centru…