dust8

Vyplatí se v dnešní době naučit morzeovku a v jakých situacích je pak použitelná?

Odpovědi
Arne1

Při luštění různých šifer

Radius

Já myslím, že morseovka nemá pro běžného člověka smysl, morseovku používají radioamatéři a také s ní vysílají radioamatérské majáky na KV a VKV (a díky nim se pozná, že jsou lepší podmínky šíření vln).

Morseovkou vysílají také letecké majáky NDB, ty vysílají mezi DV a SV (od 275 kHz do 520 kHz) svoji značku (např. RAK = Rakovník).

Jinak pro zajímavost, já sám jsem radioamatér a morseovku umím velmi dobře a zabývám se i dálkovým příjmem el. magnetických vln.

Drap

Radioamatéři doposud používají po celém světě. Jinak využívají různé zájmové dětské organizace. Ke to svým způsobem i zábava. Vzpomínám, že jako kluci jsme si vysílali pomocí baterky i dost dlouhé zprávy a odnes na to vzpomínám.

Mp2

Dnes to nemá moc smysl.
Co využije§ jsou jen takové ty zkratky typu SOS..
Dnes bys ale spíš použil alpský nouzový signal..

Nevím, kdyby ses někde ztratil a pátral po tobě vrtulník..
Nebo v takových extrémech, kdy té manžel drží 15let v koupelně a ty lžičkou o topení ve 2 ráno zalarmuješ sousedy :)