Jack 12323

Vyplatí se v dnešní době elektromobil?

Odpovědi
Arne1

Když ho dostaneš zadarmo, tak ano

Schluker

Co to znamena vyplati? Jsou mesta, ve kterych se do historickych center se spalovacimi mitiry nesmi. Takze tam je volba jasna. Jsou staty, ktere elektromobilitu silne dotuji nebo danove zvyhodnuji. Tam muze byt EV financne zajimave. U nas stoji EV proti kovencnimu ve stejne kategorii zhruba dvojnasobek. Cena elektriny na kilometr vychazi zkruba na jednu korunu, zalezi, kde clovek nabiji. S vozy na plyn se dostanete nekam ke 1,50,–/km. Jedno je jiste, pokud auto nepouzivate k obzive tak je to vzdy cerna dira na penize, bez ohledu na druh pohonu.

Ametyst

Ředitel automobilky Toyota řekl, ze kdyby Japonsko elektrifikovalo automobilový průmysl, tak Japonsko energeticky zkolabuje. Takže se asi nevyplatí tak šíleně riskovat.

Pepa25

Podle nájezdu. Od určitého počtu km ano (ten počet záleží na pořizovací ceně po odečtění případných dotací), protože provozní náklady jsou zhruba třetinové.

Dochy

Jak komu, jak kdy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.