novottom

Vyplatí se protektory?

Neúprosně se blíží jaro a já začínám přemýšlet o nových pneumatikách..
Má cenu nakoupit protektory? http://eshop.car­ling.cz/infor­mace/protekto­ry-pneu/

Nejlepší odpověď
tom004

Na doporučení známého z autoservisu,jez­dím už čtvrtou sezónu na zimních protektorech. Odjezdím na nich dva roky a vyměním za nové protektory. Homologaci mají do 140 km,ročně najezdím cca 25 000 km.Vyjdou mně podstatně levněji a zatím jezdím bez sebemenší závady.

Další odpovědi
anonym

Vždycky to záleží na tom, kolik se najezdí km.Pokud najezdíš 5–6000km ročně(jako já ještě než jsem jezdil denně do práce), tak se to vyplatí, 4–5 let mě vydržely.Pokud najezdíš víc jak 20000km ročně, tak se nevyplatí.A také záleží na způsobu tvé jízdy.Tady v Krkonoších se tou stovkou nedá moc jezdit, takže na horské silnice jsou dobré.

hanulka11

taky dojezdím zimní a pak se koupí nové .....ale ne protektory

Hlada

Protektorované pneumatiky mají obecně horší vlastnosti, oproti novým a tato nevýhoda musí být kompenzována cenou. Nemám nic proti protektoru na vlastní kostře, o které vím, jak sjem s ní jezdil a jaký měla směr otáčení. Tak jsem protektory dřív používal, cena byla 33% ceny nové. Jak jsem se díval na tuto nabídku, tak jsem nezjistil žádný smysl dneska takové pneumatiky kupovat. Rozdíl v ceně je zanedbatelný. Lepší koupit nové v nějaké slevové akci.

zzzzz

Já teda budu přes léto dojíždět staré zimní gumy s vzorkem těsně pod 4 mm, je mi je líto vyhodit a dát za nové letní tisíce. Jezdím tak už 10 let, mam nafťák, takže ta spotřeba navíc je minimální, přes 5 litrů se nedostanu. A na cestě mi to sedí dobře, víc jak 130 nejedu, takže žádný problém jsem nikdy neměla.

aramah

První moje reakce je NE.
Ale po přečtení článku váhám.
No, jsem ráda že to nemusím řešit :)

To je ale rada že?

rebel323

To záleží na jaké použití, do běžného každodenního provozu bych je nevolil – přecijen bezpečnost díky horším vlastnostem není taková …

Zdroj: cs.autolexicon­.net/articles/pro­tektory/