Avatar uživatele
anonym

Vyplatí se pro řadového občana založení datové schránky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, briketka10, marci1, gecco před 3192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Já su ´konzerva´, takže ji odmítám…
😉
Ale pokud potřebuješ často komunikovat s úřady, umožňuje tu komunikaci výrazně zjednodušit a zlevnit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Vzhledem k tomu, že zřízení a vedení je zdarma, tak se to vyplatí. Pokud vám úřad něco pošle, nemusíte běžet na poštu. Pokud chcete něco poslat na úřad, nemusíte běžet na poštu a zaplatíte tak nějak stejně nebo možná i méně než za doporučený dopis.
Jediná nevýhoda snad je, že dokument, který vám zašlou a kterým byste pak chtěli mávat někde jako pravým, je nutné nechat si nechat konvertovat na Czechpointu, tj. nechat vytisknout s ověřením pravosti, což znamená cestu na úřad. S tím zkušenosti nemám a nevím, jestli se za to platí, nikde jsem poplatek nenašel.
Jako řadový občan, který má DS asi rok jsem konverzi nevyužil. Přišla mi jen jedna pokuta (resp. předběžná částka nebo jak tomu říkají) za rychlou jízdu a několik vyrozumění z katastrálního úřadu v souvislosti se zděděním podílu na nemovitosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Schránku mám zřízenu asi tři roky, ale čas ukázal, že zbytečně. Otravná je i nutnost měnit každé čtvrtletí heslo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Můj názor – pro řadového občana, až na výjimky, zbytečné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

dudu

Heslo jsem si neměnil ani jednou. Myslím, že jsem si to nějak vypnul v nastavení.

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Díky za info., mrknu se do nabídky.

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

gecco, palec pro tebe si můžu strčit do řiti! 😁

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Tak – hlavně, že neomrzne…
😉

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Tak – hlavně, že neomrzne…
😉

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek