Vyplatí se pro řadového občana založení datové schránky?

Nejlepší odpověď
gecco

Já su ´konzerva´, takže ji odmítám…
😉
Ale pokud potřebuješ často komunikovat s úřady, umožňuje tu komunikaci výrazně zjednodušit a zlevnit…

Další odpovědi
klumprt

Vzhledem k tomu, že zřízení a vedení je zdarma, tak se to vyplatí. Pokud vám úřad něco pošle, nemusíte běžet na poštu. Pokud chcete něco poslat na úřad, nemusíte běžet na poštu a zaplatíte tak nějak stejně nebo možná i méně než za doporučený dopis.
Jediná nevýhoda snad je, že dokument, který vám zašlou a kterým byste pak chtěli mávat někde jako pravým, je nutné nechat si nechat konvertovat na Czechpointu, tj. nechat vytisknout s ověřením pravosti, což znamená cestu na úřad. S tím zkušenosti nemám a nevím, jestli se za to platí, nikde jsem poplatek nenašel.
Jako řadový občan, který má DS asi rok jsem konverzi nevyužil. Přišla mi jen jedna pokuta (resp. předběžná částka nebo jak tomu říkají) za rychlou jízdu a několik vyrozumění z katastrálního úřadu v souvislosti se zděděním podílu na nemovitosti.

dudu

Schránku mám zřízenu asi tři roky, ale čas ukázal, že zbytečně. Otravná je i nutnost měnit každé čtvrtletí heslo.

ReHu

Můj názor – pro řadového občana, až na výjimky, zbytečné.

klumprt

dudu

Heslo jsem si neměnil ani jednou. Myslím, že jsem si to nějak vypnul v nastavení.

dudu

Díky za info., mrknu se do nabídky.

anonym

gecco, palec pro tebe si můžu strčit do řiti! 😁

gecco

😉
Tak – hlavně, že neomrzne…
😉

gecco

😉
Tak – hlavně, že neomrzne…
😉