Avatar uživatele
anonym

Vyplatí se práce na živnostenský list?

Mám 20.000,–Kč hrubého měsíčního příjmu a jsem v zaměstnaneckém poměru. Chtěl bych svoji práci vykonávat na ŽL zaměstnavatel souhlasí. Vyplatí se mi to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Měl by ste zvážit zda budete mít práci celoročně.Když nebude moc práce nikdo nebude za Vás platit prostoje ani dovolenou.Dále si budete muset platit sociální a zdravotní pojištění a také někoho kdo Vám bude dělat účetnictví,pokud ne Vy sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud by zaměstnavatel souhlasil s částkou 28.000 Kč, tak bych do toho šel.

Odhlížím od ´jistoty´ , kterou zaručuje pracovní poměr.

btw. na tu částku jsem přišel tak, že jsem vypočetl kolik dnes stojíte zaměstnavatele:

20.000 + 34% pojištění + náhrada na dovolenou (cca 1/12 z měs.mzdy) = 28.500 mínus motivační pětistovka, aby měl zaměstnavatel dů­vod.

Vy si sampzřejmě budete moci upravit základ daně o více jak výsledných 500 Kč na nižší dani z příjmu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jarm

Dnes je prima mít zaměstnanecký poměr a výhody. Na ŽL bych nešla. Je to opravdu víc starostí, placení ZP, SP, podávání daňového přiznání a vedení účetnictví. Člověk to zvládne sice sám, ale musí o tom trochu vědět, pořídit si program. Zdá se mi, že zaměstnanecký poměr je výhodnější. (Vím o čem mluvím, protože ŽL mám)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek