LucyLu99

Vyplatí se pořídit automatický kotel na tuhá paliva? Jaký je rozdíl v kotli na dřevoplyn?

Už jsem o automatické kotli něco slyšela od souseda, ale nevím o tom moc informací. Aktuálně vlastním kotel na dřevoplyn a to přikládání je zatím v pořádku, ale až budu starší, bude to horší. Proto uvažuji o pořízení automatického ko­tle…

Odpovědi
anonym

Primární automatizace kotle na tuhá paliva spočívá v ´přikládání´*) do kotle z velkého zásobníku – tedy zásah člověka (doplnění paliva) není nutný tak často. Ale i ten zásobník je potřeba ´ručně´ naplnit.
*) automatika kotle umožňuje i zapálení, to ale asi není v tomto případě tak podstatné

pajat

přesně, jak odpověděl Mowla, automatický kotel disponuje větší zásobníkem, kam lze dát palivo až na několik dnů, takže o kotel se pak nemusíte starat. V automatickém kotli lze spalovat uhlí menších rozměrů, pelety a myslím, že se vyrábí už i na štěpku. Jejich výhoda je právě v tom, že při správném nastavení automatického kotle nemusíte pevné palivo tak často přikládat. Na druhou stranu nemusí být kotel dobře nastavený nebo po koupi špatného paliva se může stát, že se palivo může zasekávat v dopravníku, takže je stejně nutné minimálně ze začátku a následně při změně dodavatele paliva, kontrolovat párkrát za den, zda-li je vše v pořádku, popř. dopravník ze zásobníku „prošťouchnout“. Velmi dobře to má popsané můj kamarád na svém blogu (trochu to vypadá jako klasický prodejní web, ale už tam dává jen své články). http://staveb­ninyx.cz/auto­maticke-kotle-na-tuha-paliva.html

Zdroj: http://staveb­ninyx.cz/auto­maticke-kotle-na-tuha-paliva.html