JanyOK

Vyplatí se podlahové topení?

na plochu cca 6 000 metrů plošných a dá se připojit na čerpadla vzduch-voda, jaká je asi návratnost investic?

Nejlepší odpověď
venkovan

Ano i ne. Záleží na objektu. V podstatě je tepelná pohoda lepší než u klasického, ale zas je obtížně opravitelné a choulostivějí nohy.
Protože se vtámí malou teplotou,tak tepelná čerpadla lze využít.
Ale tady bych moc kvalifikovanou radu nečekal, lepší je zajít ke specialistům.

Další odpovědi
Michal Kole

6000 to je nějak moc na rodinný domek. Teda pokud to není nějaký komplex budov.

Záleží jestli je topení elektrické nebo na teplou vodu. teplá voda ohřívána plynem je ekonomicky návratnější a tepelné čerpadlo se musí v mrazech doplňovat dalším zdrojem tepla

Michálek1245

Podle mě jste se uklikl minimálně o jednu nulu. 6000 metrů čtverečních je fakt randál. Ale čistě hypoteticky by to jít mělo. Samozřejmě záleží na výkonu čerpadla. Ale dnes se dělají už tepelná čerpadla vzduch-voda, která zvládnou opravdu leccos. Zeptejte se třeba https://master­therm.cz/sorti­ment/tepelna-cerpadla-vzduch-voda/ které se na ně zaměřují. Ale tohle je podle mě trochu mimo veškeré tabulky. :)