Lgee

Vyplatí se pít bio čaje?

Jedná se o zanedbatelnou částku jelikož nejdražší bio čaj je asi 60kc / 20 šálku, normální čaj 3× levnější, ale má to vůbec nějaké výhody? O kolik času prodlouží život jeden takový bio čaj?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je dobré podívat se na stream A dost! s Janem Tunou, kde hodnotí čaje z hlediska kontaminace pesticidy. Ať si každý udělá názor sám. Za druhé- mnoho čajů je vícenálevových, obchodníci nechtějí, abychom to věděli. Je plýtvání ihned sáček vyhodit.

Další odpovědi
Filip84

Vyplatí se JEN A POUZE bio citron (pomeranč, mandarinka …), pokud potřebuješ použít i tu kůru, protože v opačném případě je kůra chemicky ošetřena, a to chemické ošetření je Gigantische Scheisse.

Nic víc BIO se nevyplatí. Je to abnormální výrobek pro abnormální lidi, tj. pro lidi stejné, jako my, akorát lepší, takže je to horší, za to vyšší cena.

Došla na krám BIO mrkev, hnusná (ale to je BIO vždycky, vždycky vypadá, jako když posílá nepřítel), a teďka ty konce byly už hnědé. Říkám, to budeme reklamovat. Ne, to ti neuznají. Ale tož uznají, takové Scheisse. Neuznají, je to BIO. Ale jo, BIO šedivci to koupí. Tak jsem to tam dal, a jo, přišla šedá BIO bytost (šedá pokožka, protože si myje vlasy jenom suchým BIO šamponem, tak je má taky šedivé), v hnusných kalhotách a gumáku, vzala mrkev, přitom vedle byla krásná mrkev, a v akci, a že je nahnilá, v podstatě? Nevadí, je to BIO. Tak jo, no, každému, co jeho jest.

Drap

Co je to !vyplatí se?! Podle jakých kritérii se to hodnotí? Samozřejmě že se to vyplatí třeba obchodníkům. Bez zisku by to neprodávali.

elkon

Čaje z běžné obchodní sítě jsou „na jedno kopyto“. Pokud jde o bylinkové čaje, jsou jistě „bio“. Neumím si dost dobře představit, že by byliny byly ošetřovány kdovíjakými přípravky. Jsou buď pěstovány na vyhrazených plochách (samotnými výrobci), nebo jsou dodávány do sběren z individuálního sběru. S nadsázkou lze říci, že kolem silnic se jistě nesbírají a spíš se ani nevyskytují.