Kelt

Vyplatí se neúplné věci schovávat, nebo se jich zbavovat?

Hodně věcí má svou životnost, při troše šikovnosti by se dala uvést věc do původního stavu a funkce. Vyplatí se to vždy? Asi bude rozhodující cena nového výrobku, nebo ještě něco jiného? Například elektrický vypínač, šňůra , uvolní se drátek, šroubek. Opravit nebo vyhodit a koupit nové. Stejně tak psací potřeby. Klíče u kterých nevíte, zda existuje zámek, zámky bez klíčů a pod.A určitě přijdete na další věci, které sběrateli a vetešníkovi udělají radost, ale jinak nemají hodnotu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Takové drobnosti ani ne, leda schovat jako náhradní díl a ze dvou nefunkčních věcí udělat jednu funkční. V případě bezprizorních klíčů a zámků je to ovšem nesmysl. U dražších věcí a složitějších to smysl má, pokud se dají někdy v budoucnu dokompletovat nebo opravit. Opačný postup, jako že mám vzduch do pneumatik a vodu do chladiče a pak dokoupit auto je poněkud nákladná záležitost.

Další odpovědi
briketka10

Všechno prodávám, vyměním, nebo vyhodím.

hapiky

Mám dvoje hodně staré nefunkční visací hodiny, ale za nic na světě bych je nevyhodil. Stále věřím tomu, že někdy ještě budu mít čas je zkompletovat a zprovoznit.

Mc Merkurion

… od jisté doby vše schovávám do popelnice nebo do sběru, on to někdo najde …