dust8

Vyplatí se mít doma sejf na finance, nebo to berete jako snobárnu?

Nejlepší odpověď
Drap

Vyplatí? To netuším.. Ani za snobárnu to nepovažuji. Používám sejf jako schránku pro pohotovostní rezervu, nějaké valuty, pasy, rodinné šperky a podobné cennosti. Zůstává převážně zachováno třeba i při požáru. Nelze vyhodnotit zda se to vyplatí, ale je to určitá jistota.

Další odpovědi
Pepa25

Sejf (domází trezor) není na peníze, ale na cennosti: zlato, šperky, důležité dokumenty. Pokud někdo doma takové věci má, tak vyplatí.

Kepler

Bohatým lidem se to vyplatí. Ukládají si tam především šperky a jiné cennosti. Mohou si to samozřejmě uschovat i v bance, ale takhle to mají po ruce kdykoliv. Snobárna to rozhodně není.

nyjono

Podle toho kolik financí tam průměrně plánuješ přechovávat a co krom financí.

Kryšpín

Pro někoho ano, pokud si boháče vytipuje šikovná banda je trochu problém, je na trhu tzv " kyslíkové kopí " na principu hořáků velmi vysokých teplot a jsou schopny propálit několik cm různé ocele a i betonu.