kurec

Vyplatí se mít děti?

Nejlepší odpověď
elkon

To je ubohé, při takovém myšlení, by to pro případné tvé dítě bylo neštěstí, mít takového otce. Dítě není prodejní artikl. Dítě je radost.

Další odpovědi
Speed77

Jak komu. Některým existencem bych vyloženě „zakázal“ mít děti.
Pokud smyslem života není život, tak už nevím co. Bez jeho zachování by vymřel. A k tomu jsou potřeba děti. Máme společnost, máme technologie, řád, systém, civilizaci, ale vše se to zakládá na rodině → na dětech. Bez budoucnosti by nic nemělo smysl a budoucností jsou děti. Čas stále plyne, ale hlavní smysl lidstva je stále stejný. Domov, množení, rodina a bezpečí pro ni.
Děti jsou to jediné skutečné, co tu po sobě člověk zanechá a co ho „zachová.“
Život stojí na množení. Ale souhlasím s tím, že někteří by dětí mít neměli. :D

Drap

Co to je za otázku? Jak chceš počítat děti? Jakou hodnotu má jedno dítě?

led

Bez potomkov živočíšny druh „človek“ zmizne z mapy života.
Chvála SúdruhoviBohu, dnes PánuBohu, život sa nepýta, ale koná a človek prežíva ďalej.

Mr. Marek

V takto příliš turbulentní době ne.

orwell

No, jak to říct korektně… Některým lidem nepochybně ano.

autacek

Jak komu. Děti nepřizpůsobivých generující další nepřizpůsobivé se rozhodně společnosti jako celku nevyplatí a kdo tvrdí opak, lže.

Naopak se vyplatí děti co se povedou, jsou spořádanými občany, přínosem pro společnost, ve stáří když bude třeba oplatí svým rodičům péči, kterou jim věnovali.

No, ti spořádaní ještě musí vydělat na to, aby se to u nespořádaných nezhroutilo a nenastal sociální neklid.

Jinak v čistě ekonomické rovině domácnosti se děti nevyplatí, jsou ovšem tím, proč má život smysl, můžeme do nich vložit to, na čem nám záleží a ti to zase mohou předat dál.

Ametyst

Jistá etnická menšina si z toho udělala předmět výdělku, tak těm se spousta dětí vyplatí. Doslova vyplatí.

Pepa25

Čistě finančně a z krátkodobého hlediska ne, ale ti co umírají někde osamoceni to zřejmě vidí jinak …

anonym

Hodně záleží na zemi a kvalitě vyrobeného kusu. Dříve se děti prodávaly za sex v přepočtu 5 000,– – 10 000,–; 20 000,– za práci atp. → ekonomikou dítěte je jeho přínos do společnosti zkrátka. Státní příspěvky uživí rodinu při počtu dejme tomu 5 dětí – s tímto množstvím chodí průměrně lidé pro dávky. Lze jej chovat i pro potěšení atp. – což je veličina, kterou nesvedu poměřit. Vzhledem ke zhoubnému vlivu člověka na prostředí je jenom dobře, alespoň své rozmnožování umí řídit. Bohužel logika řízení plození je postavena nějak opačně až přímo blbě. V zemích, kde se mají děti a i občasné nuzně a panuje bída, tam se množí hlava nehlava. A v zemích, kde by se děti měli mít milionkrát lépe, tam se porodnost řídí. Jak funguje příroda, to je naprosto jasné – pokud populaci neovládneme řízeně, potom přijde utrpení celého lidstva. A tady se opět ukáže, že člověk není o nic chytřejší, ani lepší – udělá chybu jako tolikrát předtím. Jako všechny ostatní etapy vymírání. Trochu více inteligentní, ale prostě pořád zvířata.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

led
Ve které straně bol súdruh Boh?

led

Súdruh nemusí byť len oslovenie príslušníkov jednej strany. Súdru môže byť aj výraz pre druha, priateľa.
Keď tak spomínam na Psledného Mohykána od Coopera, vydanie 1894 bolo tam napísané …a soudruzi se plavili dál…
Preto mi teraz odpovedzte vy, v ktorej strane bol Čingaškook z tejto knihy?

Mr. Marek

To bych také rád věděl. Zní to jako ironie.