Vyplatí se mít auto?

Mám minivan, ke se dá rozzložit postel, na dovolenou ideální,ale přes rok ho moc nevyužiju, občas (1× za měsíc) si s ním přivydělám do 1000Kč,ale jinak převážně stojí, auto má hodnotu cca 270tKč. Příští rok s ním chci zase jet po Evropě atd…Nebo to radši prodat:-)?
Doplňuji:
Prosím o nějaké další názory;-)

Nejlepší odpověď
anonym

Auto vam ztraci kazdy rok na hodnote. Plus servis , zakonne pojisteni , nove pneu , technicka , emise … ja bych ho asi prodala. Kdyz s nim nevydelavate , jen vam stoji nekde 11 mesicu v garazi , tak bych zvolila prodej.
Pujcovny nabizi v sezone od 2 – 3 t. denne , jestli se neplatu … , podle luxusu . Tak date take kolem 25 t. za pujceni . Tak vam asi klesne i za rok hodnota auta , ne-li vice. Plus vsechny poplatky okolo.
Penize si muzete ulozit na terminovany vklad a jeste vam vydelaji.
Ale chapu lidi , kteri chteji mit " i neco sveho , maji to jako konicka " …
odpovidam za sebe , jak bych se rozhodla ja.
Konecne rozhodnuti je stejne na vas , pripadne rodine.

  • iv-

Další odpovědi
terry

To záleží na tom, jak chcete jet ten příští rok po Evropě.
Jestli ve svém nebo pronajatém.
A kde je psáno, že musíte i příští rok jet jen 1 a že ho využijete i jinak či častěji než 1× za měsíc.

Deli

Začněte s vozidlem vydělávat víc – třeba nabídněte dopravu firmám, které mají řidiče kamionů, sem tam je potřebují svézt odněkud někam (je-li vícemístný).
Nebo ho přes léto také pronajímejte. Ať se zaplatí.

lexx

Soukromé auto je přežitek a díra na peníze. Pronájem, leasing ano, v případě nepotřebnosti jednoduše vrátit.

ReHu

Mám stejný názor jako terry.