loosi

Vyplatí se mi živit auto?

dobrý den, mám takovou otázku a vím, že mi nikdo neporadí co dělat, ale stejně to zde napíšu. Máme doma VW Multivan a Fabii, s fabií se jezdí pořád do práce atd.-obyč auto na ježdění. Potom mám Multivana, kterým prakticky přes rok nejezdím vůbec, jen přes léto na dovolenou atd. (ročně cca 8 tisíc km) a ročně mě jen na povinných poplatcích stojí cca 19000,–Kč plus nějaký servis. Tak si tady chci odpovědět, jestli to má cenu živit, když s tím jedu jen po dovolených (Norsko, Francie, celá Evropa) to bych Fabií nikdy nemohl vidět:-) Dík za slušné odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
Drap

Prodej a nech si jen Fabii

Nech si fabii a na dovolenou si atuto zajisti v půjčovně.

Další odpovědi
brillant

Ponechej si obě, cestování je krásné

RZ dejte do depozitu. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=rz+do+d­epozitu&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

suaeda

Ponechej si obě, cestování je krásné

Doplňuji:
Pokud je na výživu obou benzíno, či naftovo – žravých kojenců tak bych nechal obě. První starší na běžné pojížďky na nákupy, do práce atd. A druhé spíše na sváteční ježdění. Navíc pokud je v rodině více řidičů, tak není od věci mít k dispozici dvě káry. Znám rodiny, kdy chlap jezdí jedním a druhé auto používá žena. A pokud jsou v rodině již starší, řízení schopné děti tak to bych už vůbec neřešil.

anonym

Prodej a nech si jen Fabii

Vícemístná ´dodávka´ se dá půjčit už tak za 1500,–/den (při vícedenním zapůjčení a se ´slušným´ limitem nájezdu).
Takže se ti rozhodně vyplatí si auto na dovolenou půjčovat.
😉
A – netuším, jaké dovolené tě ´zajímají´, ale pokud si půjčíš ´kempr´, můžeš auto používat i jako ubytování – konkrétně v Norsku či Švédsku bez problému.

Dochy

Prodej a nech si jen Fabii

jpau

Ponechej si obě, cestování je krásné

Doplňuji:
Ekonomicky to pochopitelně nedává žádný smysl, jde jen o to jaký jsi srdcař. Já mám podobný způsob cestování, o kterém píšeš a naprosto to chápu (i když jezdím jen s normálním osobákem a stanem). Pokud tě to nijak nerujnuje a jenom tě štvou ty prachy tak podle mě asi stojí za to nechat se štvát a jet na hezkou dovolenou (hoď si to do nákladů, (19k + phm na cesty+servis)/počet cestujících – je to skutečně o tolik dražší zážitek než obyčejná dovolená třeba letecky?).

Určitou alternativou by mohlo být hodit ze skály obě auta a koupit lepší osobák, co utáhne karavan, kde ty náklady na provoz když to stojí budu asi nižší ale chápu, tahat něco za autem taky není ono.

jakub olsak

Prodej a nech si jen Fabii

postcd

Prodej a nech si jen Fabii

honza19hk

toho WV odhlaš a značky si dej do depozitu. pak ho přihlaš až ho budeš potřebovat. pak za něj nemusíš platit.

mojitek

já osobně bych prodal Fabii a nechal si VW.Nevím z jakýho důvodu se chcete zbavit zrovna VW-že o něco víc žere? No těch pár litrů za měsíc vám za to stojí,mimoto se s ním dostanete kamkoliv jako s Fabií a nemusíte pak řešit předraženou autopůjčovnu…