Peter Kus

Vyplatí se mi fixace dodávky plynu na dva roky?

Odpovědi
ahold

Tohle je myslím chytrá (vyčůraná) nabídka dodavatelů. Oni vědí, jak se bude vyvíjet cena plynu. Podepíšeš jim smlouvu na 2 roky za cenu letošní a když příští rok cena klesne, tak máš smůlu a platíš stále tu, která je na smlouvě.

Funna

obvykle společnosti nedělají něco, co by se vyplatilo zákazníkovi, ale hlavně jim…na 2 roky jsi uvázaný u jednoho dodavatele plynu a pokud to zapomeneš vypovědět s 3 měsíčním předstihem, tak se myslím (ale možná se pletu) smlouva automaticky obnovuje…a zatím to nevypadá, že by se měl plyn letos nějak zdražovat, loni dokonce slevnil…a tohle záleží jak na světovém vývoji cen, ale také na politice „tvé“ dodavatelské společnosti…takže shrnuto – tohle ti dopředu nikdo neřekne, je to risk, nebo zisk…

mosoj

Nefixovat. Jedině smlouva na dobu neurčitou. Ti co mají nejnižší ceny nikdy nechtějí žádnou fixaci.
Funa , co vypadá ? Skutečnost je, že plyn šel letos mírně s cenou nahoru.
Někteří dodavatelé to kompenzovali snížením paušální složky.
Doplňuji:
O solidního zákazníka firma stojí a vychází mu vstříc.
Osobně mám individuální tarify u plynu, elektřiny a mobilního operátora.
Takové tarify tyto firmy v cenících nemají a je to o individuálním vyjednávání.
Návrh na vyjednávání ale přišel od dodavatelů. Ani jeden dodavatel mně nenutil k časově limitované smlouvě. Doba neurčitá byla vždy samozřejmostí.

jirkajirka

Určitě se to vyplatí těm co Ti to nabízí.