Kelt

Vyplatí se kupovat náplně do průpisek Classsic z Kauflandu?

Občas si koupím v Kauflandu psací potřeby, pero, papír, sešity. Například 2 průpisky Classic se dobře drží a dobře píšou, vzhledem k nízké ceně. V papírnictví si mohu koupit náplň, ale přijde na více než 50% ceny za průpisku v Kauflandu. Vyplatí se kupovat náplně, nebo tu průpisku používat na jedno použití? A to se netýká jenom tohoto typu? Co je ekonomické, výhodné atd. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem si kupoval náhradní náplně jen do pěkných a dražších průpisek, které se dobře držely v ruce, jinak jsem to bral spíše jako spotřební zboží. Vlastně si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy kupoval průpisku, natož náplň. Dostával jsem jich víc jako reklamu, než jsem dokázal spotřebovat.
Dodatek: dají se ještě koupit „číny“?

Další odpovědi
Hlada

V Kauflandu prodávají 5 náplní za 12,50. Pro život to je bezvýznamné, jen že není potřeba vyhazovat propisku, na kterou je člověk zvyklý.

elkon

Není nad gelové tužky, vydrží dlouho a dobře píšou.

mosoj

Člověče, asi nejsem dobrý hospodář, ale než propisku vypíši tak ji ztratím. Takže nou problém.

aliendrone

Hele, jak bych to jen… Asi takhle – kdysi bych na to měl nějaký názor, ale faktem je, že od doby, co se mi do pazoury dostal echtovní Parker prostě jiné značky pro mě neexistují. Ono už jen když někde musíš něco podepsat a vytáhneš nějakou skřípající motyčku od čongů nedejbože nějaký reklamní kousek na tebe lidi „divně čučí“, ale pragmaticky by na to mohl hodit bobek Bílý Tesák.

Jenže fakt je, že FAKTICKY píší tak dobře, že tě přesvědčí OKAMŽITĚ – a to je rozhodující. A neboj, není to záležitost tisíců (jakkoliv Parker má takové modely), ale jen pár stovek. Dokonce se dá nechat si do cca litru (VČETNĚ!) pořídit i VLASTNÍ gravírování (své jméno, firmu, logo atd. – prostě cokoliv s troškou vkusu. Jen si tam proboha nenech vymamlasit jako můj známý „Filip je KING!“ – mimochodem není, aliendrone je MNOHEM lepší! ;) :D :D

Protože trpím stejnou propiskovou nemocí jako mosoj, tak dražší modely pro mne postrádají smysl (nekupuji, ale dostávám je při různých příležitostech), nicméně vytáhnu je jen když jdu dělat hógo fógo, podobně jako hodinky atd

Věř mi a zkus, nejen že si tím nikde nezadáš (což konec konců jak píši výše NENÍ extra důležité, přestože jsou tací, kteří k takovým drobným bejkárnám přihlíží), hlavní je JAK TO PÍŠE! Je to znatelný rozdíl vytáhnout propisku a něco easy podepsat oproti „rozepisování bokem“ a podobným vylomeninám. A MOC bych se divil, kdybys zkusil a pak se vrátil ke kopytům z Kauflandu. ;) :)

http://www.pero-parker.cz/pera-parker-darkove-sady-parker-parker-royal-jotter-london-bronze-gothic-kulickova-tuzka

Kepler

alien: ono dělat ze sebe hogo fogo se dá i s benzínovým zapalovačem Zippo. Ještě jsem neviděl filmového frajera, který by použil něco jiného. Parker, i když je to věhlasná značka (spíše právě proto), je taky předražený. Ale aspoň spolehlivě píše, kdežto ze zippáku benzín vyschne za tři dny 🙂

aliendrone

Zippáky neberu, to je pro trapky. Frajeřina je vlastni STARÝ poctivý „rakušák“. (Bacha na moderní napodobeniny z Číny!) Zato ho ovšem láduji zippáckým benzínem, v pohodě mi vydrží měsíc a nevyschne. (když ho moc nepoužívám) Rakušák chytne VŽDY NAPOPRVÉ, kam se hrabou Zippa. Tenhle benzín používám, kdybys měl zájem > https://www.sle­vovyobchod.cz/ply­nove-varice-a-kartuse/benzin-do-zapalovacu-zippo-125ml/?gclid=­EAIaIQobChMI_PH-jKON5AIVDE8YCh08AQ­VREAQYASABEgLTVPD_BwE

Předražený? Několik stovek není zase tak moc, když to píše tak dobře. Jistě – cena značky bude asi tak polovina, ale co – hlavní je, že to píše nesrovnatelně lépe, než cokoliv, co jsem doposud držel v ruce. Věř mi, nech si Parkera někdy předvést a zkus si s ním něco napsat, uvidš sám. Ono to zase až takové hógo fógo není, to jsou jen ty superluxus modely (které stojí tisíce a speciální edice – zlaté s brilianty i statisíce), já mluvím o obyčejném Parkerovi za cca 500 –1000 Kč. Jak by řekl Horst – A TO SE VYPLATÍ! ;) :D :D

Kepler

No jo, rakušák. Můj první zapalovač mi dal děda, který si ho udělal z nábojnice těžkého kulometu. Za druhé vojny běžná záležitost.