dzidzinka1

Vyplatí se kupovat monitor 75 Hz?

Dobrý den mám otázku jestli se vyplatí kupovat 75hz monitor jestli tam půjde poznat rozdíl od 60hz ať vím jestli nedám zbytečně víc peněz

Odpovědi
elkon

Běžným okem nepoznáš nic, kvalitu obrazu určuje grafická karta.

Hlada

Záleží na tom, na co se budeš koukat. Při běžné práci na internetu a v kancelářských aplikacích rozdíl nepoznáš.

anonym

Na otázku „vyplatí se“ se neuvěřitelně těžko odpovídá, obzvlášť s nedostatkem informací.

Máte možnost 75Hz monitor výhodně koupit?
Potřebujete 75Hz?
Využijete na vaši činnost ten 15Hz rozdíl?
Jaký konkrétní modely srovnáváte? Monitory nejsou jen o frekvenci.

Jestli srovnáváte starej 15" 1024×768 60Hz monitor za 6000 Kč s 27" 2560×1440 75Hz za 7000 Kč, určitě se vyplatí ten dražší.

Bez informací nedokážu líp poradit.

Dochy

Jaký monitor? Pokud jde o LCD, pro kancalářskou práci je to snad jedno. Pro video prakticky taky. Pro většinu her to bude také fuk. U stříleček a podobných na časování a přesnost kritických her by rozdíl 60/75 mohl být poměrně podstatný

Pokud by náhodou šlo ještě o CRT, tak naprosto jednoznačně bych volil jako minimum 85, radši 100. Nepoznám konkrétní frekvenci, ale s jistotou od pohledu poznám zda jde o 85Hz a víc, nebo 75 a míň.