FlAsh_7

Vyplatí se kryptoměny?

Vyplatí se kryptoměny? Na co si dát pozor? Je to spíš investice anebo spekulace?

Odpovědi
hapiky

Investice, spekulace, kalkulace, jak chceš. Cenu určuje poptávka, čím větší poptávka, tím větší cena. Bez poptávky je cena nulová. Odhadnout jaká bude poptávka je asi tak těžké, jako odhadnout jaká bude úroda švestek za pět let.

Drap

Pokud vydělávají, tak se vyplatí. pokud na nich proděláváš, tak se nevyplatí. Kryptoměny mohou být jak investice , tak spekulace.

Rokio

Pokud máš slušné znalosti o kryptoměnách a umíš dobře obchodovat na burze, tak se ti investice do kryptoměn vyplatí.

Musíš si dát pozor na podvodníky, na podvodné weby a na nově vzniklé kryptoměny, které můžou za nedlouho skončit.

Podle mě je to spíše spekulace. Za investice budou kryptoměny považovány možná za několik let. Ta poslední informace je ale pouze můj názor.

anonym

pravděpodobně ano, protože kryptoměny jen tak nezmizí, budou tu už navždy a brzy už jen v omezeném počtu (nebude jich přibývat) přičem počet uživatelů zřejmě přibývat ještě bude protože je tu stále ukrytý obrovský růstový potenciál využívání kryptoměn při běžných platbách za zboží a služby. Z toho by mohlo logicky vyplývat že vzestupná tendence hodnoty kryptoměn (přinejmenším té nejslavnější) je tím zajištěna daleko do budoucna. Bohužel ale budoucnost nikdo z nás předvídat neumí a nikdo jednoduše neví zda některá vláda náhoudou nezavede silné restrikce proti používání kryptoměn a další se k ní nepřípojí ve snaze jejich používání potlačit a minimalizovat. To by samozřejmě mohlo efektivně působit proti růstu ceny kryptoměn a už dnes se tak i děje a prakticky každá zpráva o či prohlášení vlád namířené proti kryptoměnám se okamžitě do kurzu promítá. Budoucí vývoj tak nelze určit, příliš mnoho neznámých.

anonym

jednoduchá úvaha … bitcoin jen tak nezničíte, nezrušíte, nezakážete. Je velmi resistentní. Počet bitcoinů bude v dalších letech růst stále pomaleji až se jejich počet prakticky ustálí na téměř neměnné hodnotě. bitcoiny se ztrácí, mnoho z nich zůstává ležet bez majitelů a nikdo se k nimu už nikdy nedostane (zapomenuté, ztracené klíče) v důsledku toho celkový počet bitcoinů může česem naopak začít i klesat. Pokud budeme předpokládat že růstový potenciál kryptoměn ve smyslu používání jako bežného platidla za zboží a služby je stále ještě obrovský, tak v kombinaci s výše uvedeným se zdá i logické že by hodnota jednoho bitcoinu měla ještě výrazně růst, určitě ale ne v horizontu měsíců ale spíš dekád… protože měna má samozřejmě výrazné lokální výkyvy.