bolak

Vyplatí se kráva?

Kdybych vzal ten čas, kdy se o ní musím starat, krmit, dojit, masírovat za krkem, spočet mlíko a maso který z ní dostanu a srovnal to s cenou mlíka a masa z hypermarketu, vyplatí se mi to?

Nejlepší odpověď
Drap

Pleteš hrušky z jabkama. Kráva se buď chová na mléko, nebo mladé kusy na maso.
Dobrá kráva ti dá cca 25 – 30 litrů mléka za den. Býček na maso se prodává cca ve 18 – 20 měsíců. cca 20,000. Pokud by jsi si pořídil víc kusů, a měl pozemky, tak tě to slušně uživí, ale na zbohatnutí to taky neni.

Další odpovědi
vlk samotař

Nevyplatí, máš masné plemeno a plemeno vyšlechtěné na mléko.U masného plemene je výtěžnost asi 60% Kráva na mléko kolem 45% Krávu doma porazit nesmíš- na jatkách zaplatíš porážku+BSE. Mlíko co nespotřebuješ doma, když začneš prodávat-hygiena.Připouštění-platíš.Krmivo/jádro seno/vše platíš.

Michal Kole

Zajímavý by to byl vzoreček 🙂

fablen

výhoda: nemusíš ji šatit

anonym

A můžeš jí beztrestně říkat „ty jedna krávo“, nevyplatí, maj pravdu, měli jsme krávu